Reklama

Wiadomości

Jeszcze więcej surowców z Norwegii. Equinor zapowiada nowe inwestycje

Fot. www.equinor.com

Norweski Enquinor zapowiedział, że spodziewa się w tym roku wzrostu wydobycia ropy i gazu. Spółka przewiduje także milionowe inwestycje w nowe projekty naftowe.

Reklama

„W 2023 roku Equinor spodziewa się wzrostu wydobycia ropy i gazu o około 3% w porównaniu do 2022 roku" – podała spółka w swoim sprawozdaniu finansowym za czwarty kwartał ubiegłego roku. Oznacza to pozyskiwanie do 2,039 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie.

Reklama

W trakcie konferencji prasowej spółka zwróciła również uwagę, że w związku z panującym kryzysem energetycznym, globalne wydobycie ropy naftowe wzrosło nieznacznie, m.in. dzięki wznowieniu eksploatacji brazylijskiego złoża Peregrino.

Czytaj też

Jednocześnie Enquinor podaje, że z uwagi na trudną sytuację energetyczną w Europie, produkcja gazu w wzrosła w ubiegłym roku o 8%.

Reklama

Mimo zwiększającego się globalnego nacisku na graniczenie emisji, spółka nie zamierza zaprzestać inwestycji w projekty naftowe i gazowe, których uruchomienie zajmie 10 lat. Jednocześnie zapowiedziała optymalizację swojego portfela energetycznego, w celu utrzymania długoterminowych, niezawodnych i niskoemisyjnych dostaw energii.

Reklama

Komentarze

    Reklama