Reklama

Wiadomości

Holenderskie magazyny pełne rosyjskiego gazu. Znamy statystyki

Autor. Unsplash

Holenderskie magazyny pełne rosyjskiego gazu. Znamy statystykiZużycie gazu w Holandii w pierwszej połowie br. spadło o 25 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, lecz import LNG z Rosji wzrósł o 35 proc. - podał holenderski Główny Urząd Statystyczny.

Reklama

Z informacji podanych przez Urząd wynika, że zużycie gazu w Holandii w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku wyniosło 17,6 mld m3. Szczególnie mało paliwa wykorzystały zakłady produkcyjne oraz elektrownie.

Reklama

Import gazu CNG przez Niemcy również zmalał w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrósł natomiast import LNG z Rosji oraz Stanów Zjednoczonych.

Czytaj też

Ze statystyk wynika, że import gazu ziemnego zmalał o 20 proc., lecz o 57 proc. wzrósł import LNG. Ponad 4,1 mld m3 pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest to dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Nie zwolnił też import z Rosji, który wzrósł o 35 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

Reklama

Łączne rezerwy gazu pod koniec czerwca wyniosły 7,8 mld m3. Ze względu na niepewność dostaw z Rosji, rząd planuje cały czas uzupełniać rezerwy.

Reklama

Komentarze

    Reklama