Reklama

Wiadomości

Algieria bije rekordy w eksporcie gazu

Autor. Canva

Eksport algierskiego gazu od początku 2022 roku osiągnął rekordowe 56 mld m sześć. - podało państwowe ministerstwo energii.

Reklama

Milud Mjallad, szef departamentu rozwoju algierskiego ministerstwa energii przekazał, że wolumen sprzedanego gazu wyniósł od początku 2022 roku 56 mld m sześć. Takiego wyniku nie odnotowano jeszcze nigdy w historii kraju.

Reklama

To nie koniec gazowych rekordów Algierii. Prezydent A. Tebboun przekazał niedawno, że roczna krajowa produkcja gazu ziemnego wynosi ok 102 mld m sześć.

Czytaj też

Minister energetyki i górnictwa Mohamed Arkab poinformował, że spodziewany przychód do końca 2022 roku z eksportu gazu wyniesie ponad 50 mld dolarów, czyli o połowę więcej niż w roku ubiegłym. W związku z wynikami, ambitne plany rządu zakładają eksport nawet 100 mld m sześć. gazu w 2023 roku.

Reklama

Algieria wlicza się do 10 największych producentów gazu na świecie. Państwowy koncern wydobywczy Sonatrach jest jednym z głównych graczy na afrykańskim rynku

Gaz z Algierii jest dostarczany do Europy gazociągami Medgaz i TransMed.

Roczna przepustowość gazociągu Medgaz do Hiszpanii wynosi 8 mld m sześć., lecz obecnie trwają prace nad zwiększeniem przepustowości do 10,5 mld m sześć. TransMed  o przepustowości 33 mld m sześć. tłoczy gaz do Tunezji oraz Włoch.

Reklama

Komentarze

    Reklama