Reklama

Gaz

Rosyjski polityk uważa, że zima zmusi Niemców do ustępstw i cytuje Marksa

Fot. www.nord-stream2.com

Niemcy zmienią zdanie w sprawie uruchomienia Nord Stream 2 jak nadejdzie zima, a ich warunki życia się pogorszą - uważa Władimir Dżabarow, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji.

Reklama

Rosyjski polityk twierdzi, że do odblokowania kontrowersyjnego projektu mogłoby dojść już wkrótce: „Nie wykluczam, że do końca roku Niemcy mogą uruchomić gazociąg Nord Stream 2, gdy będzie to pilne i zrobi się naprawdę trudno” - powiedział Dżabarow i dodał, że Rosja jest chętna do współpracy. Zapomniał dodać, że chodzi o kryzys, który sama wywołała.

Reklama

Czytaj też

Reklama

W dalszej części wypowiedzi Rosjanin odwołał się do Karola Marksa: ”Byt determinuje świadomość. A pan Scholz doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli poziom życia w Niemczech gwałtownie spadnie, nikt nie zapyta o stanowisko RFN w stosunku do Federacji Rosyjskiej, zapyta dlaczego zaczęło się żyć gorzej” - przekonywał.

Zdaniem Dżabarowa „najwięcej popiskują ostatnio Litwa, Łotwa, Estonia i Polska”, a takie kraje jak Niemcy, Francja oraz Włochy stały się bardziej ostrożne. Uważa on, że wynika to ze zrozumienia konsekwencji gospodarczych zerwania z Rosją.

Reklama

Komentarze

    Reklama