Reklama

Gaz

PGNiG Termika ze Srebrną Kartą Lidera Pracy

Autor. PGNiG Termika / Materiały prasowe

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB) po raz 24. wyróżnił firmy i instytucje prowadzące szczególnie aktywnie skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka. W PGNiG Termika SA, spółce do której należą warszawskie elektrociepłownie i ciepłownie, pracuje się bezpiecznie; Termika otrzymała Srebrną Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy, przyznaną na lata 2023-2024.

Reklama
  • PGNiG Termika SA codziennie jest miejscem pracy dla setek ludzi. Wykonywane przez nich czynności nie rzadko obciążone są ryzykiem zawodowym. Zapewnienie tym osobom bezpieczeństwa, ochrony zdrowia, ale także komfortu pracy to nasz obowiązek – mówi Jakub Kowaleczko, wiceprezes zarządu PGNiG Termika SA. – Dokładamy wszelkich starań w zakresie identyfikacji i eliminacji zagrożeń ze środowiska pracy, podnoszenia świadomości załogi i systematycznej poprawy warunków pracy. Od 2020 roku mogliśmy się pochwalić Zieloną Kartą Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, którą otrzymaliśmy jako wyróżnienie za osiągnięcie bardzo dobrych wyników na rzecz poprawy warunków bezpieczeństwa pracy. Stale doskonalimy nasze systemy bezpieczeństwa i wdrażamy nowe procedury, a efekty są widoczne; w tym roku oceniono wyniki naszej pracy na kartę Srebrną. Jest to powód do dużej satysfakcji, ale także motywacja, aby dążyć w kolejnych latach do karty Złotej.

Czytaj też

PGNiG Termika SA należy do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy od 2018 roku. Przedsiębiorstwa należące do Forum wyróżnia dbałość o stałe podnoszenie kwalifikacji swojej kadry i prowadzenie działań, które mają pomagać w zapobieganiu wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Ważnym elementem jest działalność profilaktyczna i jej efekty. Liderzy powinni nie tylko skupiać się na bezpieczeństwie pracy w swoim przedsiębiorstwie, ale także oddziaływać na podwykonawców i otoczenie społeczne.

Reklama

Tegoroczna gala wręczenia prestiżowych Zielonych, Srebrnych i Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy odbyła się 22 listopada 2022 r. w Białymstoku podczas XXV dorocznej Konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy.

PGNiG Termika / Materiały prasowe

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama