Niemcy bronią NS2 i sugerują, aby nie łączyć praw człowieka z interesami

26 kwietnia 2021, 15:20
altmaier
Fot. Flickr/Heinrich-Böll-Stiftung

Realizacji projektu Nord Stream 2 nie można uzależniać od sytuacji wokół Aleksieja Nawalnego - powiedział minister gospodarki Niemiec Peter Altmeier.

"Przez 50 lat dostawy gazu nigdy nie były bronią polityczną w stosunkach Wschód-Zachód. Było to korzystne dla bezpieczeństwa naszych dostaw gazu" - podkreślił. "Musimy wszystko bardzo dokładnie zważyć, zanim odejdziemy od tej linii" - powiedział minister.

Altmaier przypomniał, że decyzja o budowie gazociągu Nord Stream 2 zapadła dawno temu. "Projekt został zaakceptowany zgodnie z procedurami legislacyjnymi przez władze różnych krajów europejskich" - dodał.

Jednocześnie szef Ministerstwa Gospodarki Republiki Federalnej Niemiec wezwał do zapewnienia poszanowania interesów Ukrainy po zakończeniu budowy gazociągu. Według niego "tranzyt gazu przez Ukrainę będzie kontynuowany po ukończeniu Nord Stream 2".

"Dodatkowo dzięki budowie terminali do odbioru skroplonego gazu ziemnego zadbamy o to, by w każdej chwili uniezależnić się od dostaw rurociągowych, jeśli Rosja będzie próbowała wywierać presję polityczną za pomocą gazu" - powiedział Altmeier.

Minister mówił też o sytuacji z Nawalnym. Wezwał Rosję do "przestrzegania międzynarodowych standardów praw człowieka". "Najlepszą rzeczą byłoby jego natychmiastowe uwolnienie" - argumentował Altmeier.

Odnosząc się do możliwości wprowadzenia nowych restrykcji wobec Rosji w związku z sytuacją wokół Nawalnego zaznaczył, że "decyzja o sankcjach powinna zapaść na poziomie całej UE".

Reklama
Reklama

KomentarzeLiczba komentarzy: 14
Buczacza
wtorek, 27 kwietnia 2021, 22:31

Przypomina to że żywcem sierpień i wrzesień 39! Wtedy też mieli wspólne stanowisko i (interesy). Zresztą w jeszcze wcześniej czyli w 19-18 w podobnie.

LeLo
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 23:47

W sumie to niemiecka tradycja - nie uzależniać obrony praw człowieka (np. Holocaust) od rozwoju biznesu (rozkwit gospodarczy III Rzeszy do 1939 r.).

Europejczyk z Alp
wtorek, 27 kwietnia 2021, 07:27

Dojscie Hitlera do wladzy i uzbrojenie III Rzeszy finansowali bankierzy amerykancy i brytyjscy na ogol pochodzenia zydowskiego w nadziei ze Hitler zdobedzie Rosje . Na wyposazeniu obozow koncentracyjnych byly liczydla firmy IBM. Nie bylo embarga. Embargo IBM wprowadzilo za czasow Zimnej Wojny na dostawy do komuny.

LeLo
wtorek, 27 kwietnia 2021, 19:39

Należy dodać, że podboju Europy w latach 1939 - 1941 Niemcy dokonali na paliwie z rosyjskiej ropy, jedząc chleb upieczony z radzieckiej pszenicy, w czołgach testowanych na radzieckich poligonach.

Davien
czwartek, 29 kwietnia 2021, 01:48

I przy aktywnej pomocy Rosjan np w Polsce.

Kiks
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 19:41

Niemiecka pycha i buta jest porażająca.

poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 23:14

Eee tam, w porównaniu z USA to piaskownica

Piks
wtorek, 27 kwietnia 2021, 15:16

Pełna zgoda, choć inteligentni "inaczej" widzą to oczywiście "inaczej".

AA
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 17:51

Nie łączyć intetesów z prawami człowieka? To ciekawe bo ci sami politycy zabraniają sprzedaży broni do krajów które nie przestrzegają praw człowieka co prowadzi nawet do upadku ich własnych firm Przykłady Sig Sauer musi się zwijać z RFN producent dronów EMT praktycznie zbankrutował i może zostać przejęty przez Rafael newet Heckler und Koch został ostanio skazany więc gdzie tu logika? Widać agenci wpływu Kremla gotowi są powiedzieć i zrobić największą bzdure byle tylko finansować putinowskie zbrojenia

Europejczyk z Alp
wtorek, 27 kwietnia 2021, 07:49

Wiadomo ze najwiekszym bo najtanszym konkurentem na rynku swiatowyn jest ruska zbrojeniowka. Nawet AK-47 schodzi jak poranne swieze buleczki.

Moskwicz w F1
wtorek, 27 kwietnia 2021, 13:13

Chyba w krajach trzeciego świata schodzi.

HeHe
wtorek, 27 kwietnia 2021, 18:45

Po pierwsze to krajów Trzeciego Świata nie ma od czasu kiedy nie ma Drugiego Świata czyli od zakończenia Zimnej Wojny i od tego momentu pojęcie to zostało zastąpione "krajami rozwijającymi się". Poza tym rosyjskie uzbrojenie jest kupowane przez kraje które mają najsilniejsze armie świata m. in. Turcję, Pakistan i Indie a w tym drugim przypadku jest produkowane na rosyjskiej licencji.

fifi
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 17:37

Zabawne.Cała sytuacja z tym aroganckim,przyszłym?niedoszłym , dobrym carem jest pocieszna.

Europejczyk z Alp
wtorek, 27 kwietnia 2021, 07:45

Alez Nawalny nie ma szans z oligarchiczno-bojarskim systemem w Rosji. Car Putin bardzo dobrze sluzy systemowi. Finance Rosji tozie w pariadkie. Jelcyna wymieniono w ciagu jednego dnia na Putina. Kto takiego Nawalnego dopusci do wladzy? I za jakie pieniadze? Tych 100 oligarchow musi zarabiac rocznie przecietnie na lebka z 2 miliardy Euro. Wtedy szafa gra. Jak sie Putinowi nozka posliznie i Interesy oligarchow zaczyna zle isc, to sie Putina wymieni na kogos innego w ciagu jednego dnia. Szybciej niz Cara wymieniono na Lenina. Kandydaci juz czekaja: Sieczyn, Minister obrony narodiwej, inzynier budowlany Tuwinczyk Sjogun. Albo inni z najwyzszych pieter Gazpromu, Rosnieftu. To tez geniusze wladzy i organizacji jak Putin.

Tweets Energetyka24