Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie tygodnia [23-29 stycznia]

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Nord Stream 2 i krytyka polskiego atomu - to były najważniejsze energetyczne tematy mijającego tygodnia.

Pojedynek na Bałtyku

24 stycznia media obiegła informacja, że barka Fortuna ma zacząć układanie gazociągu Nord Stream 2. Statek miałby kontynuować prace nad projektem pomimo ciążących na nim sankcji ze strony USA.

Rosja rzuca wyzwanie USA. Barka Fortuna wznawia budowę Nord Stream 2


Francuski głos ws. Nord Stream 2

W poniedziałek 25 stycznia francuski dziennik Le Monde wystosował apel do kanclerz Angeli Merkel i Unii Europejskiej o zatrzymanie budowy gazociągu Nord Stream 2. Redakcja zareagowała tak na zatrzymanie Aleksieja Nawalnego.

Francuski Le Monde apeluje: Zatrzymać Nord Stream 2


Propagandą w polski atom

26 stycznia w niemieckich mediach pojawiły się omówienia raportu przygotowanego na zlecenie niemieckich Zielonych, który przedstawiał - jak się okazało, w sposób nierzetelny - potencjalne scenariusze skażenia związanego z awarią w polskiej elektrowni jądrowej.

Niemieccy Zieloni straszą polskim atomem. „Przy awarii 1,8 mln Niemców musiałoby uciekać” [KOMENTARZ]


Gdańsk pod wodą przez zmianę klimatu

27 stycznia zespół doradczy ds. kryzysu klimatycznego przy prezesie PAN opublikował badania, z których wynika, że wskutek podnoszenia się poziomu mórz za 100 lat historyczne centrum Gdańska może znaleźć się pod wodą.

PAN: Za 100 lat centrum Gdańska może znaleźć się pod wodą


Orlen ma partnera do offshore

29 stycznia Orlen poinformował, że kanadyjska firma Northland Power Inc. będzie jego partnerem branżowym przy projekcie morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Instalacja ma dysponować mocą do 1,2 GW.

Reklama

Komentarze

    Reklama