Gaz
Energetyczne podsumowanie tygodnia [20-26 marca]
Krytyka Nord Stream 2, norweskie transakcje PGNiG, obrona atomu w Unii Europejskiej - to były najważniejsze energetyczne tematy ubiegłego tygodnia.
Rzeczpospolita słoneczna
Według szacunków PSE, w poniedziałek 22 marca o godz. 11 fotowoltaika w polskim systemie pracowała z mocą dokładnie 2 448 MW. Jest to historyczny rekord mocy pracujących w tej technologii w polskim systemie elektroenergetycznym.
PSE: po raz pierwszy fotowoltaika pracowała z mocą ponad 2 GW
Nord Stream 2 w ogniu amerykańskiej krytyki
"Nord Stream 2 jest zły dla Europy i dla Stanów zjednoczonych. Stoi on w sprzeczności z celami bezpieczeństwa energetycznego UE" - powiedział we wtorek 23 marca sekretarz stanu USA Anthony Blinken, podczas spotkania z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem.
Blinken w Brukseli: Rosja podważa bezpieczeństwo UE, Nord Stream 2 w tym pomaga
Siedmiu atomowych wspaniałych
W środę 24 marca siedem państw Unii Europejskiej - w tym Polska - wystosowało wspólny list do Komisji Europejskiej w sprawie roli energetyki jądrowej w unijnej polityce klimatyczno-energetycznej.
Wiosna atomu w UE? Polska i sześć państw staje w obronie energii jądrowej
Norweskie zakupy PGNiG
W czwartek 25 marca PGNiG ogłosiło, że kupuje wszystkie aktywa norweskiej spółki INEOS E&P Norge AS. Podmiot ten dysponuje udziałami w 22 koncesjach i terminalu gazowym Nyhamna na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
Strategiczna transakcja PGNiG w Norwegii
Zatkany Kanał Sueski to węzeł na dostawach ropy
Ropa warta ok. 400 mln dolarów czekana udrożnienie Kanału Sueskiego, który został zablokowany przez kontenerowiec Ever Given w czwartek 25 marca.
Ropa warta setki milionów dolarów „utknęła” w Kanale Sueskim
Przejęcie PGNiG przez Orlen coraz bliżej
To UOKiK, a nie Komisja Europejska, zbada skutki przejęcia PGNiG przez Orlen - taką informację podała w piątek 26 marca płocka spółka. Oznacza to, że proces połączenia tych dwóch podmiotów zaczyna nabierać rozpędu.