Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 24 sierpnia 2018 r.

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Po co nam dywersyfikacja dostaw gazu? [ANALIZA]

Mimo postępujących prac nad kluczowym projektem dywersyfikacji dostaw gazu – Baltic Pipe – nie ustają dyskusje na temat tego, czy jest nam ona w ogóle potrzebna. Niektórzy wprost mówią, że budowa terminala LNG i gazociągu z Norwegii to przykład „wożenia drewna do lasu”. Fakty wskazują jednak na co innego. 

KGHM: Do końca roku kierunki rozwoju grupy

Zarząd KGHM chce dokonać przeglądu projektów i inicjatyw strategicznych grupy i do końca roku określić, które z nich będą kontynuowane - poinformował prezes spółki Marcin Chludziński.

Możliwe problemy z podażą ropy naftowej

Ropa naftowa w USA jest na najlepszej drodze, aby zaliczyć w tym tygodniu zwyżkę ceny o ponad 3 proc. Sytuacja może stać się napięta z powodu problemów związanych z sankcjami USA na Iran, spadkiem amerykańskich zapasów ropy i możliwym strajkiem na platformach naftowych na Morzu Północnym - podają maklerzy.

Merkel: Nord Stream 2 nie uzależni Niemiec od Rosji

Przebywająca z wizytą w Gruzji kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w piątek, że nie sądzi, by planowany gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec uzależnił w przyszłości jej kraj od Rosji.

Rosyjskie media: Prawdziwy cel Nord Stream 2 to uzależnienie Niemiec

Głównym celem gazociągu Nord Stream 2 jest nie tyle przerwanie tranzytu gazu przez Ukrainę, ile uzależnienie Niemiec, które stając się głównym dystrybutorem gazu z Rosji będą zmuszone do liczenia się z Moskwą - pisze w piątek niezależna "Nowaja Gazieta".

Brytyjski deputowany: Nord Stream 2 to element rozmontowywania Zachodu

Brytyjski deputowany, szef komisji spraw zagranicznych w Izbie Gmin Tom Tugendhat napisał w piątek w komentarzu w "Financial Times", że choć gazociąg Nord Stream 2 jest elementem "rozmontowywania Zachodu" przez Rosję, Niemcy w tej sprawie mogą nie mieć dużego wyboru.

Mielno: Termomodernizacja w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

Gmina Mielno jako pierwsza w woj. zachodniopomorskim zrealizuje projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). To jedna z pierwszych gmin w Polsce, która uzyskała na ten cel unijne dofinansowanie i to najwyższe z dotąd jej przyznanych.

ME proponuje zwiększenie obowiązku zakupu "zielonej energii"

Ministerstwo Energii zaproponowało zwiększenie obowiązku zakupu "zielonej energii" z 17,5 proc. w tym roku do 18,5 proc. w 2019 r. i 19,5 proc. w 2020 r. Według ME propozycja minimalizuje wpływ systemu wsparcia dla OZE na ceny energii dla konsumentów.

Reklama
Reklama

Komentarze