Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 21 sierpnia 2018 r.

Fot. Jakub Szymczuk / KPRP / www.prezydent.pl
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP / www.prezydent.pl

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia.

Ardanowski: zgadzamy się z KE ws. ograniczania nawozów sztucznych [WYWIAD]

SKANER Energetyka24: Gościem nowego odcinka był minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Rozmowa dotyczyła rynku nawozów i nowej Wspólnej Polityki Rolnej zaproponowanej przez Komisję Europejską.

Drożeje ropa naftowa. "USA planują uwolnienie części rezerw strategicznych"

Ropa naftowa w USA nieznacznie drożeje. Rząd USA planuje uwolnienie 11 mln baryłek ropy z amerykańskich strategicznych rezerw paliwowych (SPR) - podają maklerzy.

URE o hurtowym rynku gazu w II kwartale 2018 r.

Na koniec drugiego kwartału 2018 r. koncesję na obrót paliwami gazowymi posiadały 202 podmioty, natomiast 110 przedsiębiorstw aktywnie uczestniczyło w obrocie gazem ziemnym - wynika z danych o obrocie gazem ziemnym i jego przesyle przygotowanych w ramach monitoringu hurtowego rynku gazu ziemnego.

Prezydent: Polska chce być centrum energetycznym dla Europy Środkowo-Wschodniej

Polski sektor energetyczny przechodzi okres intensywnych zmian. Polska chce stać się centrum energetycznym Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział Andrzej Duda inaugurując we wtorek w Sydney Polsko-Australijskie Forum Energetyczne.

NFOŚiGW wspiera inwentaryzację wyrobisk i rekultywację terenów ze szkodami górniczymi

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże prawie 1,3 mln zł dotacji ze środków krajowych na dwa projekty, które są kontynuacją oceny i zagospodarowania wyrobisk górniczych połączonych z powierzchnią, a także niwelowania szkód w postaci obniżenia terenu powstałych w wyniku eksploatacji kopalin w Brzeszczach na południu Polski. Będzie to m.in. wsparcie dla gmin w ich staraniach o efektywną gospodarkę przestrzenną i rekultywację terenów zdegradowanych, czyli poprawę jakości środowiska naturalnego na obszarze działań górniczych.

„Minister węgla i smogu”. Aktywiści protestują przeciwko normom jakości paliw [KOMENTARZ]

„Zdrada”, „minister węgla i smogu”, „resort energii woli brudny węgiel niż czyste powietrze” – takie określenia padają od kilku dni pod adresem Ministerstwa Energii. Wszystko ze względu na projekty rozporządzeń dotyczące norm jakości węgla, które trafiły 13 sierpnia do konsultacji publicznych.

Polskie LNG nawiązało współpracę z Uniwersytetem Australii Zachodniej

Polsko - Australijskie Forum Energetyczne odbywające się w Sydney z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zainaugurowano zawarciem przez Polskie LNG oraz Uniwersytet Australii Zachodniej porozumienia o współpracy w zakresie wymiany wiedzy i rozwoju technologii w obszarze LNG (ang. Liquefied Natural Gas). Polskie LNG dołączyło tym samym do czołówki światowych koncernów, współpracujących już z tym ośrodkiem naukowym. 

Reklama
Reklama

Komentarze