Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 20 sierpnia 2018 r.

Fot.: Kremlin.ru
Fot.: Kremlin.ru

Dla wszystkich zabieganych, lecz ciekawych tego co w energetycznym świecie piszczy, przygotowaliśmy skondensowaną formę wydarzeń dnia. Miłej lektury!

Eksperci o spotkaniu Merkel-Putin: Ukraina na dalszym planie wobec Nord Stream 2

Drugie w ciągu trzech miesięcy spotkanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Rosji Władimira Putina wskazuje, że stosunki niemiecko-rosyjskie są na drodze do normalizacji, a sprawy Ukrainy zeszły na plan dalszy – twierdzą francuscy eksperci.

WSJ: nad Nord Stream 2 wisi groźba sankcji USA

USA mają do dyspozycji pakiet sankcji, które mogą być użyte przy próbie budowy rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2 po dnie Bałtyku - poinformował w niedzielę dziennik "Wall Street Journal".

Total wycofał się z projektu gazowego w Iranie w obawie przed sankcjami

Francuski koncern energetyczny Total wycofał się z Iranu po tym, gdy USA zagroziły nałożeniem sankcji na spółki prowadzące tam interesy - oświadczył w poniedziałek cytowany przez państwową telewizję irański minister do spraw ropy Bidżan Zanganeh.

Mołdawia nie zawrze nowej umowy z Gazpromem

Rząd Mołdawii nie będzie na razie prowadzić rozmów w sprawie kolejnego kontraktu na dostawę gazu z rosyjskim koncernem Gazprom - oświadczył minister gospodarki i infrastruktury tego kraju Chiril Gaburici. Obecna umowa obowiązuje do końca 2019 roku.

Ukraina będzie składowała zużyte paliwo atomowe w Czarnobylu 

W 2020 roku Ukraina przestanie wywozić zużyte paliwo z elektrowni atomowych do Rosji i zacznie składować je w strefie zamkniętej w Czarnobylu.

Ceny ropy w USA w dół; na rynku liczą się trzy czynniki - produkcja, wojna i Turcja

Ropa naftowa w USA w poniedziałek tanieje wobec danych z piątkowego zamknięcia. Na rynku liczą się trzy czynniki - poziom amerykańskiej produkcji surowca, wojna handlowa USA-Chiny i kryzys w wydaniu tureckim - podają maklerzy.

Kablowanie sieci energetycznych - kosztowny projekt na wiele lat

Kablowanie sieci dystrybucji energii elektrycznej ma stać się elementem polityki energetycznej Polski. Rezygnacja z tradycyjnych przewodów potrwa lata i będzie kosztować miliardy. Sieci kablowe są droższe w budowie, ale tańsze w utrzymaniu i mniej awaryjne.

PKN Orlen planuje budowę systemu blendingu ropy ze zbiornikami magazynowymi

PKN Orlen ogłosił zapytanie ofertowe na budowę do 2020 r. w swoim płockim zakładzie systemu blendingu ropy naftowej z trzema zbiornikami po 50 tys. metrów sześc. każdy do magazynowania surowca. Oferty w postępowaniu można zgłaszać do 7 września – podała w ogłoszeniu spółka.

Do Europy wjeżdżają elektryczne ciężarówki

Elektryfikacja obejmuje swoim zasięgiem nie tylko samochody osobowe i dostawcze, ale również pojazdy ciężarowe. Już w niedalekim czasie zeroemisyjne ciężarówki pojawią się w ofercie czołowych producentów na europejskim rynku. Przedstawiamy Państwu najważniejsze premiery w tym segmencie.

Eksperci będą dyskutować na temat poprawy jakości powietrza w Rzeszowie

Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE) zorganizuje debatę „Rzeszów kocha czyste powietrze”, poświęconą walce o poprawę jakości powietrza. Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia na dziedzińcu rzeszowskiego centrum handlowego Millenium Hall. Przedstawiciele PKEE, PGE S.A., eksperci branży energetycznej oraz władze regionu wraz z mieszkańcami Rzeszowa będą rozmawiać o najskuteczniejszych i najbardziej optymalnych kosztowo sposobach na ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Debacie będzie towarzyszyć piknik edukacyjny z licznymi atrakcjami i konkursami. 

Elektrownia wodna masowej zagłady. Mija 77 lat od wysadzenia Dnieprostroju [KOMENTARZ]

Zanim doszło do zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, status najkrwawszego jednostkowego rozkazu II Wojny Światowej należał do decyzji Stalina nakazującej zniszczenie Dnieprzańskiej Elektrowni Wodnej. 18 sierpnia minęło 77 lat od tragedii, która – zdaniem historyków – pochłonęła 120 tysięcy ludzkich istnień.

Reklama
Reklama

Komentarze