Dostawca PGNiG z USA ma zgodę na budowę terminala LNG Plaquemines

3 października 2019, 13:08
LNG-carrier.Galea.wmt
Fot.: wikimedia.commons.org
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Amerykańska Federalna Komisja Regulacji Energetyki (FERC) wydała firmie Venture Global LNG pozwolenie na budowę terminala eksportowego Plaquemines nad Zatoką Meksykańską. PGNiG ma kupować LNG z tego terminala od 2023 r.

Pozwolenie dla Venture Global LNG, obok terminala Plaquemines obejmuje też gazociąg, łączący instalacje skraplające z międzystanową siecią gazową.

"Gratulujemy naszym amerykańskim partnerom z Venture Global LNG uzyskania ostatecznej zgody FERC dla budowy drugiego już terminalu skraplającego gaz ziemny. Cieszy nas w szczególności tak precyzyjne realizowanie przez Venture Global LNG założonego harmonogramu obu inwestycji" - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak, cytowany w komunikacie spółki.

Jak przypomniał, z terminala Plaquemines, który zostanie uruchomiony w 2023 r., PGNiG odbierać będzie rocznie 2,5 mln ton LNG. Odpowiada to ok. 3,38 mld m sześc. gazu po regazyfikacji.

W 2022 r., rozpocznie działalność terminal Calcasieu Pass, z którego PGNiG odbierać będzie rocznie 1 mln ton LNG - ok. 1,35 mld m sześc. po regazyfikacji.

"Te umowy to element naszego portfela importowego, który nie tylko zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polsce, ale pozwoli nam także na obrót LNG na globalnym rynku" – zaznaczył prezes PGNiG.

Terminal Calcasieu Pass otrzymał od FERC pozwolenie na budowę w lutym 2019 r. Oba terminale powstają nad Zatoką Meksykańską w stanie Luizjana.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24