Premier: naszym celem klimatycznym jest elektromobilność

23 kwietnia 2021, 09:43
26295175768_4c6eb5100b_b
Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Naszym celem klimatycznym jest elektromobilność: czysty transport, elektryczne autobusy czy samochody hybrydowe - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu klimatycznego TOGETAIR.

Jak mówił szef rządu, to że powietrze będzie czystsze, że będziemy zdrowsi dzięki temu, że nasze samochody, nasze autobusy nie będą jeździły na ropę, benzynę, tylko wreszcie będą elektryczne, wodorowe lub napędzane będą jeszcze innymi czystymi paliwami i - to bardzo duża wartość.

Premier jednocześnie podkreślił, że z perspektywy Polski, która jest wielkim importerem ropy naftowej, wielkim importerem gazu ziemnego, ten cel jest niezwykle istotny z powodu kosztów. "Ważne, żebyśmy przeszli na transport niskoemisyjny i zeroemisyjny, na transport elektryczny bądź wodorowy, również z tego względu, że my wydajemy rokrocznie (...) od 50 do nawet 70 i więcej miliardów złotych" - wskazał szef rządu. 

"Nasz cel to elektromobilność, postawienie na czysty transport, czysty transport w miastach, w mniejszych miejscowościach, na elektryczne autobusy, ale także elektryczne samochody, na hybrydowe samochody, wodór. To cel, który został zauważony przez nas parę lat temu i bardzo mocno jest promowany, a jednocześnie dzisiaj staje się coraz istotniejszy na arenie międzynarodowej. Staje się coraz wyraźniej celem numer jeden w polityce klimatycznej bardzo wielu krajów" - powiedział Morawiecki.(PAP)

Reklama
Reklama
Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Daniel
piątek, 23 kwietnia 2021, 23:28

A skąd wzięć prąd do ładowania 20 mln samochodów? I jak zmusić, przepraszam - przekonać, ludzi w Polsce, by wyrzucili średnio 10-15 letnie samochody i zakupili pojazd za 120 000 zł- bo tyle kosztuje najtańszy elektryk (pominę dwuosobowy wózek sklepowy za 85tyś. od południowych sąsiadów)

Antypis
piątek, 23 kwietnia 2021, 16:44

Polska to lider w deklaracjach, listach intencyjnych i konferencjach ale na szarym koncu elektromobilności w Europie.

Michnik
piątek, 23 kwietnia 2021, 14:24

Jeżeli tak uderzamy w elektromobilność, zwłaszcza w transporcie to może warto byłoby zainwestować w Autosan...

AA
piątek, 23 kwietnia 2021, 13:19

No ostatnio jak wróciła normalność i zimą temperatury spadły to było widać jak sprawuje się elektromobilność W takim Berlinie wszystkie ulice zakorkowane przez elektryczne samochody które nawet nie były wstanie dojechać do miejsca ładowania:))))))

Tweets Energetyka24