Reklama

Portal o energetyce

Energia dla KGHM z polskich złóż gazu ziemnego

  • ALMA czyli największy na świecie interferometr radiowy, znajdujący się na płaskowyżu Chajnantor w Chilijskich Andach na wysokości ponad 5050 m n.p.m. Fot. Clem & Adri Bacri-Normier (wingsforscience.com)/ESO, CC BY 4.0
    ALMA czyli największy na świecie interferometr radiowy, znajdujący się na płaskowyżu Chajnantor w Chilijskich Andach na wysokości ponad 5050 m n.p.m. Fot. Clem & Adri Bacri-Normier (wingsforscience.com)/ESO, CC BY 4.0

Nowe bloki gazowo-parowe KGHM będą wykorzystywały błękitne paliwo z polskich złóż, co przełoży się na kluczową dla polskiej gospodarki dywersyfikację struktury wytwarzania energii–informuje ministerstwo skarbu.

Bliźniacze bloki elektrociepłowni w Polkowicach i Głogowie pokryją ok. 25 proc. zapotrzebowania państwowego giganta energetycznego KGHM na energię elektryczną i pozwolą zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery o 40 proc. w stosunku do emisji z konwencjonalnych źródeł opalanych węglem. Łączna wartość tego projektu to 523 mln zł.

Dzięki inwestycji wzrośnie bezpieczeństwo energetyczne KGHM, który uzyska możliwość wykorzystania elektrociepłowni jako awaryjnego źródła zasilania. Wytwarzane ciepło będzie wykorzystywane na potrzeby spółki i komunalnych systemów ciepłowniczych Polkowic, Lubina i Głogowa-informuje ministerstwo skarbu.

Reklama

Komentarze

    Reklama