Reklama

Górnictwo

Energa: nie jesteśmy zainteresowani aktywami JSW

W opublikowanym dziś oświadczeniu zarząd Energi poinformował, że Grupa Kapitałowa nie jest zainteresowana zakupem aktywów ani akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

"W nawiązaniu do doniesień medialnych w sprawie ewentualnego zainteresowania sektora energetycznego aktywami lub akcjami spółki JSW SA (Puls Biznesu, Rzeczpospolita z dnia 19 maja 2016 r.) Zarząd Energa SA dementuje, jakoby Grupa Energa była zaangażowana lub planowała zaangażowanie w taki proces" - czytamy w oświadczeniu Energi.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest największym w Unii Europejskiej producentem węgla koksowego, który stanowi bazę do produkcji stali. Mimo to firma jest zmuszona wyprzedawać swoje aktywa. Spółka zamierza sprzedawać udziały w koksowniach i obiekty niezwiązane z jej podstawową działalnością jak hotele. 

Pod koniec zeszłego miesiąca spółka zaprezentowała wyniki finansowe za 2015 r.  Grupa kapitałowa JSW zamknęła ubiegły rok stratą netto w wysokości 3285,2 mln zł, choć EBIDTA była wyższa o 12,9 procent niż rok wcześniej i wyniosła 513,8 mln zł. Na wyniku grupy zaciążyły głównie odpisy w wysokości ponad 3,2 mld zł związane z utratą wartości aktywów węglowych i koksowych.

Zobacz także: Tchórzewski: Polska to "carbonstate"

Zobacz także: PGE stawia na współpracę ze środowiskami naukowymi

Reklama

Komentarze

    Reklama