Reklama

Zapisy są przyjmowane w wybranych punktach obsługi klienta Domu Maklerskiego Banku Handlowego, punktach przyjmowania zapisów Banku Handlowego w Warszawie lub korespondencyjnie. Potrwają do 16 października. Enea nabędzie akcje objęte zapisami złożonymi w ciągu pierwszych 14 dni przyjmowania na zasadzie proporcjonalnej redukcji – w przypadku gdy w tym czasie zostaną złożone zapisy na liczbę akcji większą niż 64,57 proc.

Wezwanie to bardzo dobra okazja biznesowa dla właścicieli Bogdanki. Zarówno dla akcjonariuszy instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Warto na nią odpowiedzieć, bo zaproponowaliśmy dobrą cenę z premią w stosunku do ceny sprzed wezwania.Nie przewidujemy zmian warunków tej oferty” - podkreśla Dalida Gepfert, wiceprezes Enei. 

Warunkiem powodzenia transakcji jest również uzyskanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Postępowanie w tej sprawie zostało zawieszone, w związku z możliwością wprowadzenia zmian w statucie Bogdanki, które mogą zablokować procedurę przejęcia. Jeśli akcjonariusze górniczej spółki ograniczą możliwość wykonywania prawa głosu do 10 proc., wezwanie nie dojdzie do skutku. Fakt ten nie ma jednak wpływu na przebieg samego wezwania, ani na możliwość składania zapisów. 

Jesteśmy inwestorem, który może zagwarantować rozwój Bogdanki w bardzo trudnych dla branży wydobywczej warunkach rynkowych. Z punktu widzenia właścicieli, pracowników, ich rodzin, kontrahentów firmy jak i mieszkańców Lubelszczyzny jesteśmy „bezpieczną przystanią” dla kopalni” – dodaje Paweł Orlof, wiceprezes spółki.

Lubelski Węgiel Bogdanka jest najbardziej efektywnym  przedsiębiorstwem górniczym w Polsce. Należąca do Enei Elektrownia Kozienice jest głównym odbiorcą produktów kopalni, a Bogdanka to największy dostawca paliwa dla koncernu.

Zobacz także: Enea chce przejąć Bogdankę

Zobacz także: Enea podsumowuje I półrocze - ponad 1,1 mld zł na inwestycje

Reklama
Reklama

Komentarze