Reklama

Wiadomości

Odwołano Piotra Regulskiego – prezesa ElectroMobility Poland

Autor. Izera / Materiały dla mediów

W środę rada nadzorcza ElectroMobility Poland S.A. zdecydowała o odwołaniu Piotra Regulskiego ze stanowiska prezesa zarządu - poinformowała spółka. Dodała, że do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu został oddelegowany członek rady nadzorczej – Paweł Poneta.

„Z dniem 5 czerwca rada nadzorcza ElectroMobility Poland S.A. zdecydowała o odwołaniu Piotra Regulskiego ze stanowiska prezesa zarządu spółki” – poinformowała spółka w środę. Do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu Spółki został oddelegowany Członek Rady Nadzorczej EMP – Paweł Poneta, który będzie pełnił tę funkcję do czasu powołania nowego prezesa.

Wskazano, że w zarządzie spółki – na stanowisku Członka Zarządu ds. Finansowych – pozostał Sławomir Bekier.

Paweł Poneta jest prezesem Tauron Inwestycje Sp. z o.o. Od 2014 roku w Tauron Polska Energia S.A. pracował m.in. jako dyrektor wykonawczy ds. badań i innowacji. „Jest doświadczonym liderem w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji z niemal 20-letnim doświadczeniem w branży. Ma na swoim koncie ponad 50 projektów badawczo-rozwojowych i innowacyjnych, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym” – wskazano w komunikacie.

Czytaj też

Odwołany w środę Piotr Regulski pełnił funkcję prezesa ElectroMobility Poland od 20 maja br.

ElectroMobility Poland SA powstała w październiku 2016 r. jako spółka czterech kontrolowanych przez państwo koncernów energetycznych: PGE, Energi, Enei oraz Tauronu. Obecnie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, który ma 90,8 proc. akcji; pozostali akcjonariusze, czyli PGE, Enea, Turon i kontrolowana przez Orlen Energa mają po 2,3 proc. udziałów. Zadaniem spółki jest przygotowanie produkcji samochodów elektrycznych marki Izera.

W marcu br. EMP wybrała generalnego wykonawcę fabryki Izery – firmę Mirbud. Strony podpisały list intencyjny warunkujący podpisanie umowy uzyskaniem przez EMP zgód korporacyjnych. Współpraca ma zostać potwierdzona odrębną umową o generalne wykonawstwo inwestycji po uzyskaniu przez spółkę EMP zgód korporacyjnych. Według EMP wybór generalnego wykonawcy i podpisanie stosownych umów umożliwiłyby uruchomienie masowej produkcji samochodów do połowy 2026 r. Dotąd spółka deklarowała uruchomienie produkcji polskiego elektryka w grudniu 2025 r., a sprzedaż – w 2026 r.

W maju 2024 r. Prezydent Jaworzna wydał EMP pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego Izery.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama