• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

Tesla i Panasonic podpisały nową trzyletnią umowę dotyczącą baterii

Fot. Wesley Fryer / Flickr
Fot. Wesley Fryer / Flickr

Amerykański koncern motoryzacyjny Tesla podpisał z japońskim konglomeratem Panasonic nową trzyletnią umowę dotyczącą cen, produkcji i dostaw baterii litowo-jonowych w Gigafactory w amerykańskim stanie Nevada - podaje w środę agencja Reutera.

Nowa umowa pomiędzy podmiotami została zawarta w minionym tygodniu i obowiązuje wstecznie od kwietnia br. Podpisanie kontraktu zostało ujawnione w dokumentach złożonych we wtorek przez firmę zarządzaną przez Elona Muska.

Jak przekazał koncern motoryzacyjny z Doliny Krzemowej, chodziło o zaktualizowanie warunków współpracy między Teslą a Panasonikiem, m.in. w zakresie zobowiązań produkcyjnych japońskiego konglomeratu oraz zobowiązania dostawcy samochodów elektrycznych do zakupu określonej ilości baterii. Zgodnie z nowymi zapisami współpraca między spółkami na obecnych warunkach ma się automatycznie zakończyć w 10 lat po tym, jak Panasonic osiągnie określone etapy w produkcji.

Jak przypomina Reuters, jeszcze w maju Panasonic dawał do zrozumienia, że pracuje z amerykańskim producentem samochodów elektrycznych nad stworzeniem nowych, bardziej pojemnych baterii. Media donosiły o rozmowach między spółkami ws. rozwinięcia ich wspólnego joint venture.

Japońska firma Panasonic nie jest już wyłącznym dostawcą baterii Tesli, nadal jednak korzysta ze wzmożonego popytu na pojazdy elektryczne marki. (PAP)

Źródło:
PAP

Komentarze