Reklama

Elektromobilność

Mazda chce produkować wkrótce tylko auta elektryczne

Fot. Hatsukari715 / Wikimedia / domena publiczna
Fot. Hatsukari715 / Wikimedia / domena publiczna

Mazda Motor, znany na całym świecie koncern motoryzacyjny, planuje do 2035 roku wprowadzenie napędów elektrycznych do wszystkich swoich modeli - informuje agencja Kyodo.

Inżynierowie i zarząd Mazdy liczą na to, że przestawienie się na produkcję pojazdów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym, pomoże marce w konkurowaniu na niełatwym motoryzacyjnym rynku europejskim, gdzie przepisy dotyczące norm emisji spalin wciąż są z roku na rok zaostrzane.

Deklaracja tego akurat japońskiego producenta może dziwić o tyle, że w ofercie modelowej Mazdy aktualnie są auta z tradycyjnym napędem spalinowym oraz hybrydy, natomiast nie ma auta z napędem elektrycznym. Czyżby japońskiego producenta zachęcił do tych działań sukces elektrycznego Nissana Leaf, którego druga już generacja zadebiutowała kilka dni temu?

Czytaj też: Elektryczny Smart Fortwo - mały, ale z charakterem [Test Energetyka24]

Jak poinformowała japońska agencja Kyodo, pierwszej w pełni elektrycznej Mazdy można spodziewać się w 2019 roku, zaś debiut auta prawdopodobnie będzie miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, które są ważnym rynkiem dla tego japońskiego producenta. Ponadto kilka tygodni temu Mazda zawarła sojusz kapitałowo-technologiczny z japońskim gigantem jakim jest koncern Toyota Motor Corporation, który dotyczy produkcji napędów do aut elektrycznych oraz samych pojazdów.

Komentarze