Reklama

Elektromobilność

Elektryczny SUV Audi pojawi się z opóźnieniem. Przyczyną jest luka w oprogramowaniu

Fot.: Jakub Maciejewski; wikimedia.commons.org
Fot.: Jakub Maciejewski; wikimedia.commons.org

Pierwszy elektryczny SUV Audi pojawi się w salonach cztery tygodnie później niż początkowo planowano. Ma to związek z odkryciem luki w oprogramowaniu samochodu - poinformował rzecznik niemieckiego producenta.

Agencja Reutera tłumaczy, że Audi czeka na akceptację władz dla wprowadzonych przez firmę zmian w oprogramowaniu samochodu e-tron. SUV miał światową premierę w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym miesiącu. Audi szacuje, że model ten będzie stanowił konkurencję m.in. dla produktów Tesli.

W weekend niemiecka gazeta "Bild am Sonntag", powołując się na źródła wewnątrz firmy, informowała jako pierwsza o opóźnieniach. Z jej doniesień wynikało, że samochód elektryczny Audi może trafić na rynek nie wcześniej niż za kilka miesięcy. Podkreśliła też, że firma prowadzi trudne negocjacje cenowe z południowokoreańskim producentem baterii LG Chem. Koncern ten planuje podnieść ceny o ok. 10 proc. tłumacząc to wysokim zapotrzebowaniem na rynku. LG Chem dostarcza baterie dla Audi, Volkswagena i Daimlera.

LG Chem nie skomentowało tych doniesień. Audi nie odniosło się natomiast do przebiegu negocjacji. (PAP)

Reklama

Komentarze

    Reklama