Piotr Zaremba nowym prezesem ElectroMobility Poland

17 kwietnia 2018, 11:22
1200_650_matched__p0yh2h_28e08862a77412ab87377987993bf22f
Fot. Pixabay

Decyzją Rady Nadzorczej, od 17 kwietnia 2018 roku na Prezesa Zarządu spółki ElectroMobility Poland SA powołany został Piotr Zaremba, Dyrektor Zarządzający i szef projektu „Polski Samochód Elektryczny”. Dotychczasowy Prezes - Maciej Kość obejmie w najbliższym czasie stanowisko Dyrektora warszawskiego biura Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

Maciej Kość pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki od października 2016 roku. W tym okresie przeprowadzony został konkurs, w ramach którego wybrano i nagrodzono projektantów wizualizacji nadwozia samochodu elektrycznego. Kolejnym krokiem jest wyłonienie partnerów, których zadaniem w postępowaniu na budowę prototypu było opracowanie koncepcji technicznej i biznesowej samochodu elektrycznego, umożliwiającej jego przyszłą produkowalność.

Do tej pory spółka zweryfikowała zgłoszenia blisko 200 podmiotów z 17 konsorcjów złożonych z polskich producentów pojazdów i komponentów samochodowych. Za ocenę merytoryczną zgłoszeń odpowiadała Komisja Oceniająca, składająca się z ekspertów branży motoryzacyjnej i ekspertów biznesowych, a także przedstawicieli EMP. Osobą odpowiedzialną za całość projektu od jego rozpoczęcia jest nowo powołany prezes Piotr Zaremba, związany z ElectroMobility Poland od początku jej istnienia.

Dotychczasowa praca Piotra Zaremby w spółce skupiała się na zarządzaniu projektem od strony merytorycznej, koordynacyjnej i wykonawczej. Odpowiadał za przygotowanie postępowania i nadzór nad kolejnymi jego etapami, a także współpracę ze wszystkimi partnerami spółki. Przejęcie przez niego obowiązków prezesa pozwoli na sprawną realizację projektu w ramach przyjętego harmonogramu. – wyjaśnia Aleksandra Baldys, rzecznik prasowy spółki.

Obecnie EMP jest w fazie prowadzenia dalszych rozmów z wybranymi podmiotami w celu wypracowania modelu ich partnerstwa w projekcie.

Zgłoszone projekty zawierają innowacyjne rozwiązania techniczne, za którymi stoją wartościowe zespoły. Ich wiedza i doświadczenie będą szczególnie cenne w pracach nad polskim samochodem elektrycznym. W toku weryfikacji wszystkich koncepcji i prowadzonych rozmów z konsorcjantami widzę także, że ElectroMobility Poland powinno wziąć na siebie dodatkowe odpowiedzialności wspierające proces i realizację postępowania, jak i finalnie stworzenie samochodu elektrycznego.  – zapowiada Piotr Zaremba, Prezes Zarządu spółki.

ElectroMobility Poland/jk

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
andys
czwartek, 19 kwietnia 2018, 01:32

Przepraszam, półtora roku - weteran.

andys
czwartek, 19 kwietnia 2018, 01:32

Źle to widzę. Pół roku i na nowy, odpowiedzialny odcinek.

Tweets Energetyka24