Fortum i Allego zbudują sieć stacji szybkiego ładowania

23 stycznia 2018, 16:47
elm
Fot. Pixabay

Fortum Charge & Drive i Allego rozpoczynają realizację ogólnoeuropejskiego projektu sieci ładowania samochodów elektrycznych, która powstanie na terenie miast i wzdłuż autostrad. System oparty na architekturze ładowarek o dużej mocy i inteligentnych węzłach ładowania ułatwi życie w obszarach miejskich na terenie 20 krajów do 2025 roku.

Projekt nazwany MEGA-E został przeznaczony do współfinansowania przez Unię Europejską. Plan obejmuje 322 ultraszybkie urządzenia i 27 inteligentnych węzłów do ładowania, które zostaną rozmieszczone w 20 krajach europejskich. Równolegle firma Allego będzie dalej rozwijać sieć urządzeń do ładowania w Europie Środkowej, a Fortum będzie to czynić na terenie krajów nordyckich. Zgodnie z planem realizacja projektu ma się rozpocząć w 2018 roku. Projekt startuje w Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, na Łotwie, na Litwie, w Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Polsce, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.

– Wierzymy w podejście oparte na infrastrukturze otwartej. Oznacza to, że z naszych ładowarek mogą korzystać właściciele różnych modeli samochodów. Idea ta zakłada również wykorzystanie wielu rozwiązań technicznych, które umożliwiają realizację rozmaitych potrzeb i obsługę różnych szybkości ładowania. Sieć ładowarek MEGA-E będzie ważnym kamieniem milowym dla wszystkich użytkowników pojazdów elektrycznych w Europie – powiedział Rami Syväri, odpowiedzialny w Fortum za rozwój systemu Charge & Drive.

Fortum Charge & Drive i Allego są pierwszymi ogólnoeuropejskimi podmiotami, które zapewnią zintegrowane podejście do połączenia obszarów metropolitalnych spójną siecią ładowania. MEGA-E wspiera ogólnounijne cele polegające na promowaniu niskoemisyjnej mobilności i lepszej jakości życia dla swoich obywateli.

Fortum/jk

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Seb
wtorek, 23 stycznia 2018, 18:58

No nareszcie :) Przeskok z jednej technologii na drugą przemodeluje nam rzeczywistość. Tym razem chyba naprawdę na lepsze :D Tak dalej!

Tweets Energetyka24