• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Elektromobilność to dobry sposób na wykorzystanie energii z węgla

  • Wersja przeciwlotnicza 75 mm armata wz. 1897 na podwoziu samochodu De Dion-Bouton 35 CV (auto-caisson model 1913). Fot. Wikipedia

Według Macieja Woźniaka, Wiceprezesa ds. handlowych PGNiG, program rozwoju polskiego samochodu elektrycznego: „To dobry sposób na wykorzystanie energii z węgla w sposób czysty, aby ograniczyć emisję w transporcie.

„PGNiG zainwestował w Polską Grupę Górniczą (PGG) mając świadomość potencjału i szans jakie to daje. Jest wielkie pole do poprawy w zarządzaniu i kontroli kosztów nowego podmiotu. Nie zamierzamy być inwestorem biernych, chcemy aktywnie zarządzać Grupą. To nie jest tak, że inwestujemy w coś schyłkowego” – stwierdził Woźniak.

„Mimo, że węgiel jest niemal wyklęty w UE to w latach 2010-2012 można było podjąć działania naprawcze w PGG. To stracona szansa na restrukturyzację” – podkreślił Wiceprezes PGNiG.

„Ministerstwo energii pracuje aktywnie nad polskim samochodem elektrycznym, nad magazynowaniem energii, rząd nie skupia się tylko na podtrzymywaniu przy życiu węgla. Moim zdaniem to dobry kierunek, którego nikt wcześniej nie podjął. Program samochodu elektrycznego to dobry sposób na wykorzystanie energii węgla w sposób czysty, aby ograniczyć emisję w transporcie” – skonkludował Woźniak podczas odbywającej się w Warszawie konferencji Petrobiznes. 

Zobacz także: "Elektromobilność to nasza przyszłość". Morawiecki na Europejskim Kongresie Finansowym

Komentarze