Reklama

Wiadomości

Ukraińcy uderzyli na rosyjską energetykę. Płoną stacje rozdzielcze i magazyn ropy

Autor. Envato

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w atakach ukraińskich dronów na obiekty energetyczne w południowych regionach Rosji - poinformowały we wtorek rano miejscowe władze. Dwie podstacje energetyczne i magazyn ropy naftowej stanęły w ogniu po atakach, które przeprowadzono ostatniej nocy z użyciem kilkudziesięciu bezpilotowców.

W obwodzie biełgorodzkim mężczyzna poniósł śmierć, dwie osoby zostały ranne, a kilka domów mieszkalnych zostało uszkodzonych - przekazał na Telegramie Wiaczesław Gładkow, gubernator tego regionu. Dodał, że w ciągu ostatniej doby cztery osoby zginęły, a 20 zostało rannych podczas różnych ukraińskich ataków.

Pożar wybuchł w podstacji energetycznej w obwodzie rostowskim po ataku ukraińskich dronów; ogień został już ugaszony - poinformował również na Telegramie Wasilij Gołubiew, gubernator regionu, także graniczącego z Ukrainą.

Według ministerstwa obrony Rosji systemy obrony powietrznej zniszczyły 38 ukraińskich dronów, które zaatakowały kilka rosyjskich regionów.

Reklama

Serię eksplozji było słychać w mieście Kałacz nad Donem w obwodzie wołgogradzkim na południu Rosji - podał kanał Baza na Telegramie, który ma źródła w rosyjskich siłach bezpieczeństwa.

Czytaj też

Andriej Boczarow, gubernator obwodu wołgogradzkiego, oświadczył na Telegramie, że podstacja energetyczna i magazyn ropy naftowej zapaliły się od spadających odłamków dronów, które zostały strącone przez rosyjskie systemy obrony powietrznej.

Pożar w podstacji został szybko ugaszony, ale strażacy nadal próbują ugasić pożar magazynu ropy - zaznaczył Boczarow. „Nie ma zagrożenia dla budynków mieszkalnych” - dodał.

Zmasowany atak ukraińskich dronów miał zostać również odparty w obwodzie astrachańskim; według władz nikt nie został ranny. Kilka ukraińskich dronów zostało również zniszczonych nad obwodami woroneskim i kurskim.

Zdaniem ekspertów rosyjscy urzędnicy często nie ujawniają pełnego zakresu szkód wyrządzonych przez ukraińskie ataki. Władze Ukrainy na razie nie informują o nocnych atakach na Rosję.

Uderzenia ukraińskich dronów nastąpiły po poniedziałkowych atakach rakietowych przeprowadzonych przez siły rosyjskie m.in. na Kijów. W stolicy zginęło co najmniej 27 osób, poważnie uszkodzony został największy na Ukrainie szpital dziecięcy Ochmatdyt. Łącznie w całym kraju zginęło około 40 ludzi.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama