Reklama

Wiadomości

Tesla bije rekord dostarczonych samochodów. Wynik przerósł prognozy analityków

Autor. Unsplash

W drugim kwartale bieżącego roku Tesla przekazała klientom rekordową liczbę swoich samochodów. Dostawy wzrosły o 83% w porównaniu z wynikiem z ubiegłego roku, bijąc tym samym szacunki analityków z Wallstreet .

Reklama

Jak podaje Reuters, w niedzielę Tesla przekazał, że w okresie od kwietnia do czerwca, dostarczono do klientów 466 140 aut, pobijając o 10% bilans z I kwartału oraz o 83% wynik z analogicznego okresu ubiegłego roku. Za wynik mają odpowiadać zarówno obniżka bazowych modeli, jak i federalne ulgi podatkowe na zakup pojazdu elektrycznego.

Reklama

Zdaniem Refinitiv, ankietowani analitycy średnio liczyli na to, że Tesla w tym kwartale dostarczy więcej niż 445 000 pojazdów. W tym czasie do kierowców trafiło 446 915 samochodów Modelu 3 oraz Y, oraz 19 225 sztuk modelów S i X.

W pierwszym kwartale wynik był nieco niższy od rekordu i wyniósł 422 875 sztuk. Z kolei sprzedaż w drugim kwartale przynosi Tesli po zsumowaniu prawie 900 000 pojazdów w połowie 2023 roku.

Reklama

Czytaj też

Tesla zmieniła swoją politykę cenową na początku roku i zmniejszyła ceny sowich podstawowych modeli. Kompaktowy sedan, Model 3, po odliczeniu ulg podatkowych w wysokości 7500 dolarów kosztuje od 32 740 dolarów.

Analizy sugerują, że także Chiny mogą odnotować rekordowe wyniki sprzedaży Tesli, mimo zaciekłej konkurencji na rynku wewnętrznym. Państwo Środka jest drugim największym rynkiem dla amerykańskiego producenta, zaraz po Ameryce Północnej.

Reklama

Komentarze

    Reklama