Reklama

Wiadomości

Śmierć pracowników fabryki baterii Northvolt. Policja wszczyna śledztwo

Fot. Northvolt
Fot. Northvolt

Szwedzka policja wszczęła śledztwo w związku ze zgonami trzech pracowników fabryki baterii Northvolt w mieście Skelleftea na północy Szwecji. Mężczyźni zmarli w ciągu ostatniego pół roku w swoich domach po powrocie z pracy.

W styczniu zmarł 33-letni sprzątacz, w lutym 19-letni robotnik i piłkarz, a w czerwcu 59-letni pracownik fabryki. Według relacji mediów mężczyźni byli zdrowi, a co najmniej jeden z nich narzekał na trudne warunki pracy.

Reklama

„Wydaje się dziwne, że w krótkim czasie w tej samej fabryce doszło do serii podobnych zgonów; szukamy związku między tymi zdarzeniami” - podkreślił Johann Kristiansson z policji w Skelleftea.

Czytaj też

Jak podają gazety „Dagens Nyheter” oraz „Aftonbladet”, wśród pracowników fabryki panuje niepokój, a w mieście krążą plotki na temat możliwej przyczyny nagłych zgonów.

Rzecznik firmy Northvolt Matti Kataja oświadczył, że spółka z zadowoleniem przyjmuje dochodzenie policji, zapewnił o otwartości i wsparciu śledztwa.

Szwedzka spółka Northvolt, która rozwija działalność wraz ze wzrostem zapotrzebowania na samochody elektryczne i magazynowanie energii, posiada również zakład w Gdańsku.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama