Reklama

Wiadomości

Rząd zajmie się taryfami na prąd dla mikro, małych i średnich firm

sejm rp
Autor. Sejm RP🇵🇱 (@KancelariaSejmu)/Twitter

Minister Klimatu i Środowiska przedstawi na wtorkowym posiedzeniu rządu informację o projekcie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku - podano we wtorek na stronie internetowej Rady Ministrów.

Reklama

Chodzi o taryfy na prąd dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Reklama

Jak powiedział we wtorek rano minister rozwoju Waldemar Buda rozmowie z wp.pl, będzie to gwarantowana cena na poziomie taryfowym ustalonym przez Urząd Regulacji Energetyki.

We wtorek Dziennik Gazeta Prawna napisał, że - według jego ustaleń - rząd zdecydował się na wprowadzenie cen maksymalnych, które będą chronić małe i średnie firmy, samorządy i odbiorców wrażliwych. Dla tych kategorii stawki nie powinny przekroczyć 860 zł za 1 MWh. Według innego rozmówcy gazety, mogą być nawet niższe niż 800 zł.

Reklama

Czytaj też

W rozmowie z wp.pl Buda nie chciał mówić o konkretnej stawce. "Dziś podejmujemy decyzje ws. taryfy dla mikro małych i średnich przedsiębiorców. (...) To jest decyzja polityczna. Ona się rozstrzyga teraz, w najbliższych godzinach" - powiedział. Dodał, że przedsiębiorstwa będą mile zaskoczone.

Poinformował, że będzie to gwarantowana cena prądu na poziomie taryfowym ustalonym przez URE, taka sama taryfa będzie dla samorządów. "Myślę, że energia w Polsce będzie jedną z najtańszych w Europie" - stwierdził minister rozwoju.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama