Reklama

Wiadomości

Odbudowa ukraińskiej infrastruktury nabiera tempa. Szef Naftohazu podaje dane

Autor. Stas Yurchenko, Vadim Ghirda, Serhii Myhalchuk, Spyros Hound, Zohra Bensemra, Kaoru Ng./Defence of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

Pomimo rosyjskiego ostrzału, ponad połowa zniszczonych lub uszkodzonych obiektów infrastruktury zostało odrestaurowanych – przekazał szef ukraińskiego Naftohazu Ołeksij Czernyszow.

Reklama

Czernyszow przekazał, że energetycy wraz z lokalnymi władzami i pracownikami jednostek publicznych odrestaurowali ponad 55 proc. obiektów infrastruktury energetycznej zniszczonych bądź uszkodzonych przez rosyjskiego agresora. Jego zdaniem, o ile sytuacja na to pozwoli, ciepło oraz energię elektryczną ponownie wrócą do mieszkań, szpitali oraz szkół i przedszkoli.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„To efekt wysiłków kilkudziesięciu tysięcy specjalistów pracujących dzień i noc we wszystkich zakątkach naszego kraju. Szczególnie na terenach okupowanych i przez które przebiega linia frontu".

Ukraina ma za sobą pierwsza połowę chyba najtrudniejszego okresu grzewczego w historii państwa. „Bez względu na to, jak bardzo wróg chce nas zamrozić, to się nie stanie" – podsumował szef Naftohazu.

Jak donosi ukraińska agencja prasowa Ukrinform, masowe ataki na krajową infrastrukturę energetyczną trwają od 10 października ubiegłego roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama