Reklama

Wiadomości

Nie tylko Leopardy. Berlin wysłał Ukrainie setki ton wsparcia dla energetyki

Autor. Telegram / @energoatom_ua

Jak podaje ukraińskie ministerstwo energii, od lipca na Ukrainę przybyły 43 niemieckie transporty z pomocą humanitarną o łącznej wadze ponad 300 ton. Wsparcie posłuży do odbudowy energetycznej infrastruktury krytycznej.

Reklama

Ministerstwo Energetyki Ukrainy przekazało, że łącznie z Niemiec trafiło blisko 334 tony sprzętu energetycznego, w tym agregaty prądotwórcze, osprzęt do linii napowietrznych, sprzęt rozdzielczy i oświetleniowy, czy elektronarzędzia.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Niemiecki operator sieci Stromnetz Berlin GmbH, w ramach niemiecko-ukraińskiego partnerstwa energetycznego, przekazał Ukrainie 40 transformatorów.

Autor. Міністерство енергетики України

„Tylko w ostatnim tygodniu dostarczono 4 ładunki o łącznej wadze ponad 59 ton" – poinformowało w sobotę ministerstwo w swoim komunikacie prasowym.

Czytaj też

Minister Herman Gałuszczenko podziękował niemieckim partnerom, za okazaną pomoc. „Jestem wdzięczny Niemcom za to, że są blisko Ukrainy i Ukraińców w tak trudnym czasie. Ten sprzęt w połączeniu z bohaterstwem naszych pracowników energetycznych pomaga przywrócić światło i ciepło do ukraińskich domów" – powiedział.

Reklama

Komentarze

    Reklama