Reklama

Wiadomości

Laureaci V edycji konkursu Enei „Moc na start” odebrali stypendia

Autor. Enea

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Najlepsze prace dotyczące nowych technologii w energetyce przygotowali uczniowie szkół patronackich, m.in. z Chodzieży, Bydgoszczy, Szczecina, Połańca czy Poznania. Laureaci odebrali czeki, każdy o wartości 3 000 zł. Stypendia przeznaczą na rozwój swoich energetycznych zainteresowań.

Reklama

_Materiał sponsorowany _ Już po raz piąty Enea zaprosiła uczniów szkół objętych patronatem Grupy do konkursu „Moc na start”. Jego celem jest wzmacnianie relacji między środowiskiem szkolnym a branżą energetyczną, która jak nigdy dotąd potrzebuje młodych wizjonerów i pasjonatów nowych technologii.

Reklama

„Jesteście pomostem łączącym nas z przyszłością energetyki. Jestem dumna, że tak licznie zechcieliście podzielić się z nami swoją wiedzą i tak profesjonalnie już teraz podchodzicie do tematu rozwoju nowych technologii w energetyce” – powiedziała Agnieszka Flach, Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi GK.

Tegoroczna edycja wzbudziła w szkołach objętych patronatem Grupy Enea duże zainteresowanie. Na konkurs wpłynęło 40 prac z 18 szkół. Uczestnicy zgłębiali tajniki nowych technologii w energetyce, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i wnioskami w przedstawionych pracach konkursowych. Jury, w skład którego weszli pracownicy Enei oceniało m.in. autorskie koncepcje wodorowego jednośladu na wakacyjną wyprawę oraz nowych źródeł energii elektrycznej, w tym na potrzeby misji kosmicznych, urządzeń Internetu Rzeczy, inteligentnych akcesoriów elektronicznych. Nagrodzono uczniów w dwóch kategoriach: dwuosobowych drużyn oraz prace indywidualne. Stypendia o wartości 3 000 zł, które zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych, w  tym sprzętów i programów do nauki zdalnej, trafiły do 10 laureatów z pięciu zwycięskich drużyn oraz 3 autorów najlepszych prac indywidualnych.

Reklama

Czytaj też

„Rekordowa liczba zgłoszeń oraz poziom merytoryczny przesłanych prac pokazuje nam, że warto organizować takie konkursy i dawać okazję młodym entuzjastom energetyki do podzielenia się swoją wizją” – mówi Łukasz Nowakowski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Projektów Innowacyjnych i Nowych Technologii GK.

Na spotkaniu podsumowującym V edycję konkursu „Moc na start” uhonorowano również grono pedagogiczne: opiekunów prac, którzy towarzyszą uczniom nie tylko w przygotowywaniu materiałów konkursowych, ale podczas całej drogi edukacyjnej, aż po rozwój zawodowy.

Konkurs „Moc na start” został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Grupa Enea od lat  współpracuje ze szkołami technicznymi i branżowymi, wspierając rozwój nowoczesnego, opartego o nowe technologie i współpracę z ekspertami szkolnictwa. Dzięki tej współpracy szkolne pracownie są wyposażane w urządzenia niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznej nauki zawodu. Szkoły otrzymują również pomoc w opracowaniu programu nauczania opierającego się na innowacyjnych koncepcjach.

Reklama

Komentarze

    Reklama