Reklama

Wiadomości

Kongres 3W: Technologie – Relacje – Przyszłość

Autor. Kongres 3W

Kongres 3W już po raz trzeci zgromadzi ekspertów z obszaru technologii związanych z wodą, wodorem i węglem pierwiastkowym, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń dla innowatorów w tej części Europy. 27-28 listopada br. w Warszawie spotkają się w jednym miejscu naukowcy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, studenci oraz przedstawiciele sektora publicznego i instytucji finansowych.

Reklama

#współpracapłatna

Reklama

Tegoroczna – trzecia już – edycja Kongresu 3W zgromadzi wybitnych ekspertów, którzy specjalizują się w technologiach związanych z wodą, wodorem i węglem pierwiastkowym. Są wśród niech zarówno światowej sławy naukowcy, jak i ambitni przedsiębiorcy i energiczni przedstawiciele samorządów. 27-28 listopada spotkają się w Warszawie, by wspólnie rozmawiać o wyzwaniach cywilizacyjnych, przed którymi obecnie stoimy: ograniczonym dostępem do wody pitnej, transformacją energetyczną i potrzebą uniezależnienia się od paliw kopalnych oraz koniecznością zadbania o bezpieczeństwo fizyczne i ekonomiczne.

Na Kongresie odbędzie się premiera raportu dotyczącego technologii 3W oraz perspektyw rozwoju tego sektora i jego wpływu na naszą rzeczywistość. Zaprezentowane będą inspirujące projekty realizowane przez samorządy i sektor prywatny. Nie zabraknie rozmów o tym, w jaki sposób możemy realizować misję budowy ekosystemu 3W oraz o aktualnych trendach technologicznych. 

Reklama

Przyszłość oczami naukowców

Naukowcy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości poprzez badania, eksperymenty i innowacje. W ramach tegorocznej edycji Kongresu, wybitni prelegenci podzielą się wiedzą na temat zmian w biznesie, społeczeństwie oraz postępie naukowym, skupiają się na osiągnięciach w medycynie, informatyce, energetyce, fizyce kwantowej i podróżach kosmicznych. 

Jednym z gości specjalnych tegorocznego Kongresu 3W będzie światowej sławy fizyk, uznany mówca i futurysta, profesor Uniwersytetu Nowojorskiego – dr Michio Kaku. W swojej prezentacji mówić będzie o nowych możliwościach dla biznesu i społeczeństwa oraz spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wzrośnie tempo zmian i co przyniesie przyszłość. 

Andrzej Dragan, utalentowany fizyk, który kieruje grupą badawczą zajmującą się połączeniem teorii względności z teorią kwantową, a jednocześnie kompozytor i fotograf, podczas Kongresu 3W poprowadzi panel o tytule „Czy AI nas zje?”. 

Spojrzenie w wodorową przyszłość

Podczas tegorocznego Kongresu organizatorzy zadbali, by nie zabrakło tematów dotyczących różnych aspektów technologii wodorowych – od tego, jak przekonująco mówić o korzyściach stosowania technologii wodorowych, po aspekty prawne i legislacyjne, których wprowadzenie jest konieczne, by wodór na stałe zagościł w energetyce. 

Eksperci będą też rozmawiać o wodorowych miastach przyszłości i o tym, jak zastosowanie wodoru może zrewolucjonizować urbanistykę, transport i infrastrukturę, tworząc model ekologicznie zrównoważonego miasta.

Technologie 3W – w wymiarze międzynarodowym, a nawet kosmicznym!

Najnowsze technologie związane z wodą, wodorem i węglem pierwiastkowym będą w centrum zainteresowania, szczególnie te, które mają polski rodowód i w dodatku znajdują zastosowanie w przemyśle kosmicznym. Podczas kongresu opowiedzą o nich Joanna Jurga, która bada warunki życia w izolacji, zarówno na Ziemi, jak i poza nią oraz i prof. Łukasz Kaczmarek – ekspert od grafenu i współzałożyciel firmy Advanced Graphene Products SA, zajmującej się produkcją grafenu.  

Będzie mowa o technologiach wodnych, które w przyszłości pozwolą na lepsze zarządzanie tym niezbędnym dla naszego życia zasobem oraz o efektywnym wykorzystaniu wody, retencji, oczyszczaniu wody i promocji zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. 

Nie zabraknie też spojrzenia międzynarodowego. Liczni zagraniczni eksperci rozmawiać będą o globalnych perspektywach dla Idei 3W, w tym m.in. o roli technologii 3W dla rozwoju regionu Trójmorza.

Podczas kongresu finał będzie miał konkurs dla innowacyjnych start-upów 3W Start-up Showdown. Jury w składzie, m.in. z Arturem Kurasińskim, wybierze najciekawsze projekty zgodne z Ideą 3W i wyróżni pomysłodawców technologii, które wykorzystują przynajmniej jeden z naszych zasobów 3W.  Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 20.11.2023 r. Regulamin dostępny jest na stronie Kongres3W.pl.  

Relacje – networking w centrum uwagi

Współczesne wydarzenia tego formatu wykraczają poza tradycyjne przekazywanie wiedzy. Kongres 3W również wyznacza nową jakość w kontekście networkingowego charakteru spotkania. Wyjątkowe formaty sprzyjające interakcji stanowią serce tego wydarzenia.  Rozpocznie się ono od największego w Polsce śniadania networkingowego, w trakcie którego uczestnicy od samego początku zyskają szansę na nawiązanie wartościowych kontaktów. W planie znajdują się sesje speed dating, zarówno tematyczne, jak i otwarte, gdzie w krótkim czasie można będzie nawiązać szereg kontaktów biznesowych. Obok klasycznych formatów takich jak panele dyskusyjne i prezentacje, podczas kongresu odbędą się inspirujące dyskusje moderowane typu fishbowl  i warsztaty

Uczestnicy będą mogli aktywnie brać udział w wydarzeniu dzięki aplikacji mobilnej – Kongres 3W, która pozwoli uczestnikom na efektywną organizację czasu i wybór najbardziej interesujących punktów agendy. Z jej pomocą m.in. zapisać się będzie można na sesje speed datingowe i nawiązać kontakt z interesującymi prelegentami. Aplikacja „Kongres 3W” w języku polskim i angielskim dostępna jest w sklepach Apple i Google.

Zarejestruj się na Kongres już dziś!

Autor. Kongres 3W

Udział w Kongresie 3W jest płatny – bilet wstępu, którego koszt wynosi 300 zł brutto, uprawnia do udziału we wszystkich aktywnościach podczas dwóch dni wydarzenia (śniadanie networkingowe, panele dyskusyjne, sesje Q&A, prezentacje case study, moderowane burze mózgów). 

Reklama
Reklama

Komentarze