Reklama

Wiadomości

Już we wrześniu konferencja „Polityka klimatyczna. Zielony ład do korekty”

Fot. Unsplash

Podczas wydarzenia prelegenci skupią się na kryzysie energetycznym wywołanym rosyjską agresją na Ukrainę w lutym 2022 roku oraz zastanowią się nad unijnym Zielonym Ładem w tym kontekście.

Dotychczasowa polityka klimatyczna i energetyczna Unii Europejskiej spowodowała, że cała wspólnota stała się głęboko zależna od surowców z kierunku wschodniego. W odpowiedzi Bruksela dopiero niedawno podjęła zdecydowane kroki w dążeniu do dywersyfikacji źródeł energii.  

Udział w konferencji wezmą udział m.in. prof. Tomasz Grzegorz Grosse, doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy ds. Ochrony środowiska i polityki klimatycznej Paweł Sałek, zastępca redaktora naczelnego serwisu Energetyka24.com Jakub Wiech, prezes zarządu Instytutu Polityki Energetycznej dr hab. Mariusz Ruszel, politolog Insytutu Europy Środkowej dr Michał Paszkowski, a także przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych i czołowych spółek energetycznych.

Czytaj też

Partnerem strategicznym wydarzenia jest spółka Tauron Nowe Technologie S.A.

Konferencja objęta jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Aktywów Państwowych. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Energetyka24.com, a realizatorem transmisji i nagrania jest Studencka Telewizja Internetowa TV PW.

Organizatorem konferencji jest Fundacja GreenLab.

Fundacja wspomaga swoich partnerów poprzez dostarczanie narzędzi i wiedzy na temat wyzwań związanych z zieloną transformacją, a także poprzez monitorowanie i analizowanie emisji gazów cieplarnianych (CO2, CH4, CFC, N2O). Jednocześnie tworzy skierowane do społeczeństwa kampanii informacyjno-edukacyjnych, których celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców Polski w obszarze ochrony klimatu i środowiska, a także odnawialnych źródeł energii.

Szczegółowe informacje oraz bezpłatna rejestracja uczestników dostępne na stronie: https://www.fgreenlab.org/konferencja-polityka-klimatyczna2022

Komentarze