Reklama

Wiadomości

Enea chce kształcić kadry dla energetyki. Podpisano porozumienie

Autor. Envato

Enea oraz Politechnika Poznańska chcą połączyć siły i współpracować w obszarze kształcenia przyszłych kadr dla energetyki.

Reklama

materiał sponsorowany

Reklama

Podpisany list intencyjny zakłada rozwój wspólnych projektów,w szczególności w obszarze kształcenia specjalistów w dziedzinie energetyki jądrowej, rozwoju technologii magazynowania energii, energetycznego wykorzystania wodoru, biometanu i amoniaku, niezależności energetycznej i energetyki obywatelskiej.

Skuteczne zarządzanie wytwarzaną i dystrybuowaną energią, wykorzystanie innowacyjnych technologii cyfrowych w energetyce, inteligentna i czysta mobilność to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stoi obecnie sektor energetyczny. Do ich realizacji potrzebna jest wykwalifikowana kadra, z wysokimi kompetencjami i wiedzą, stąd pomysł na połączenie działań praktyków ze spółek Grupy Enea z doświadczeniem naukowców z Politechniki Poznańskiej.

Reklama

Nowoczesna energetyka, oparta o innowacyjne i inteligentne rozwiązania, potrzebuje kadr przyszłości. Wspólnie z Politechniką Poznańską dostrzegamy potencjał do współpracy w zakresie kształcenia przyszłych specjalistów, dzięki którym transformacja energetyczna będzie realizowana sprawnie, a innowacje i nowoczesne technologie będą rozwijane w Grupie Enea przez świetnie wykształconych ekspertów. Wspólnie z Politechniką Poznańską rozwijamy kompetencje, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości polskiej energetyki – podkreślił Lech Żak, wiceprezes Enei ds. strategii i rozwoju.

Politechnika Poznańska, jako wiodący ośrodek rozwoju młodych kadr naukowych i technicznych będzie czuwać nad zapewnieniem najwyższej jakości edukacji dla przyszłych kadr dla elektroenergetyki. Sygnatariusze listu zadeklarowali wolę współpracy m.in. w zakresie kształcenia przyszłych kadr z uwzględnieniem energetyki jądrowej, popularyzacji energetyki obywatelskiej i promowania niezależności energetycznej, rozwoju technologii magazynowania energii, energetycznego wykorzystania wodoru, biometanu i amoniaku.

  • enea
Reklama
Reklama

Komentarze