Reklama

Wiadomości

Blackout w województwie lubelskim. Tysiące odbiorców pozostaje bez prądu

Autor. Portland GE / Flickr

Ponad 2 tys. odbiorców pozostaje jeszcze w poniedziałek rano bez prądu w województwie lubelskim. Sytuacja dotyczy głównie okolic Chełma i Zamościa – poinformował PAP rzecznik PGE Dystrybucja Karol Łukasik. Zapewnił, że energia elektryczna zostanie przywrócona w ciągu najbliższych godzin.

Reklama

Jak przypomniał rzecznik, przerwy w dostawach energii elektrycznej spowodowane są silnymi opadami śniegu, w wyniku których połamane gałęzie i drzewa upadają na infrastrukturę elektroenergetyczną. Karol Łukasik poinformował, że w poniedziałek na terenie oddziału Zamość jeszcze ponad 2 tys. osób nie ma dostępu do prądu, są to mieszkańcy okolic Chełma i Zamościa.

Reklama

Czytaj też

Reklama

"Naprawy trwają, szacujemy, że energia zostanie przywrócona u większości osób w ciągu najbliższej godziny. Natomiast, wszystkie naprawy zostaną wykonane w pierwszej połowie dnia" – zapowiedział Łukasik.

Rzecznik dodał, że na terenie oddziału Lublin około 40 odbiorców pozostaje bez dostępu do energii elektrycznej. Sytuacja dotyczy mieszkańców okolic Lublina. "Od wczoraj przywrócono prąd we wszystkich miejscach, gdzie go nie było. Najgorsza sytuacja miała miejsce około godz. 10 w niedzielę, wtedy około trzech tysięcy odbiorców na terenie oddziału Lublin nie miało dostępu do energii" – przypomniał Łukasik.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama