Reklama

Wiadomości

Atak zimy w Małopolsce. Tysiące mieszkańców wciąż bez prądu

Autor. Canva

Z powodu śniegu, który uszkodził niektóre linie energetyczne, w Małopolsce w poniedziałek rano bez prądu pozostaje 4,5 tys. odbiorców. W związku ze zdarzeniami związanymi z warunkami pogodowymi straż pożarna interweniowała w weekend prawie 3,5 tys. razy.

Reklama

"Na godz. 6 bez prądu jest 4,5 tys. odbiorców" - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa Tauron Dystrybucja Ewa Groń. W terenie pracują brygady techniczne, które usuwają awarie. W sobotę bez zasilania było w Małopolsce 108 tys. klientów.

Reklama

W weekend straż pożarna interweniowała 3 423 razy w związku ze zdarzeniami spowodowanymi warunkami pogodowymi. "Chodzi głównie o połamane drzewa, gałęzie, uszkodzone linie energetyczne" - powiedział PAP rzecznik prasowy małopolskiej PSP Hubert Ciepły. Najwięcej interwencji było w powiatach krakowskim, bocheńskim, tarnowskim.

Czytaj też

Z powodu braku prądu do koncentratora tlenowego zmarła 70-letnia mieszkanka miejscowości Wawrzka w powiecie nowosądeckim. Strażacy próbowali w nocy, z piątku na sobotę, dostarczyć kobiecie butlę tlenową, ale ich samochód utknął na zaśnieżonej drodze.

Reklama

W Małopolsce do godz. 9 w poniedziałek obowiązuje ostrzeżenie IMGW o gęstej mgle i marznących opadach.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama