Reklama

Elektroenergetyka

Tauron podarował bony na zakup komputerów do nauki zdalnej

Fot. www.tauron.pl
Fot. www.tauron.pl

Dzieciom z Małopolski, które są w trudnej sytuacji ekonomicznej, Tauron umożliwi zakup komputerów, aby ułatwić naukę zdalną. Inicjatywa jest realizowana w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Krakowie.

– Epidemia to niełatwy czas dla nas wszystkich, a szczególnie dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Dzieci z tych rodzin często nie mają możliwości uczestniczenia w zdalnych lekcjach ze względu na brak sprzętu. Jako firma odpowiedzialna społecznie działamy, by jak najszybciej umożliwić dzieciom w potrzebie dostęp do nauki i kontaktów z nauczycielami oraz rówieśnikami – mówi Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.

– Serdecznie dziękuję Panu Filipowi Grzegorczykowi Prezesowi Taurona. Zareagował Pan błyskawicznie na mój apel i w sytuacji pandemii zaoferował komputery dla 30 dzieci. My nie rozwiązujemy systemowych problemów szkół, ale pomagamy dzieciom, które nie posiadają komputerów, jako osoby wyjątkowe w środowiskach dobrze zaopatrzonych w sprzęt elektroniczny. Niwelujemy nierówności społeczne. Każdy z tych komputerów przyniesie radość nie tylko dziecku, ale także całej rodzinie – mówi Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.

Bony na zakup komputerów i laptopów trafią do kilkudziesięciu potrzebujących dzieci poprzez Fundację Tauron. Otrzymają je m.in. dzieci, które ich najbardziej potrzebują w tym z niepełnosprawnościami i różnego rodzaju chorobami.

Listę rodzin, do których trafi sprzęt, przygotowało Kuratorium Oświaty w Krakowie, na podstawie informacji uzyskanych ze szkół z Krakowa, a także z powiatów, m.in.: wadowickiego, limanowskiego, nowotarskiego tatrzańskiego.

W marcu spółka uruchomiła kanał edukacyjny gdzie można znaleźć filmy dla dzieci i młodzieży opowiadające o tym jak powstaje prąd i jak bezpiecznie się z nim obchodzić. W ciągu tygodnia z materiałów tam udostępnionych skorzystało ponad 15 tys. nauczycieli. Nauczyciele w czasie epidemii chętnie korzystają również z gotowych scenariuszy lekcji i innych materiałów znajdujących się na platformie edukacyjnej spółki Tauron Dystrybucja. 

Statystyki pokazują, że szczególnie chętnie wykorzystywany jest film „Skąd się bierze prąd” – w ostatnich tygodniach pobrało go ponad tysiąc osób. 

Filmy edukacyjne opowiadają o niełatwych zjawiskach fizycznych lub prezentują doświadczenia, które nie mogą zostać zrealizowane w szkolnym laboratorium. Wszystkie pliki dostępne są także w wersjach dla dzieci z niepełnosprawnościami, a więc z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących czy z tłumaczeniem migowym. (Tauron)

Reklama

Komentarze

    Reklama