• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Moskwa: zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju to najwyższy priorytet rządu

Fot. twitter / @MKiS_GOV_PL

W obecnej, trudnej sytuacji geopolitycznej zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju jest najwyższym priorytetem rządu - podkreśliła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że Polska jest niezależna i bezpieczna energetycznie.

"W obecnej, trudnej sytuacji geopolitycznej zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju jest najwyższym priorytetem rządu" - podkreśliła, cytowana w czwartkowej informacji Gaz-Systemu, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas uroczystości wręczenia odznaczeń pracownikom i współpracownikom spółki.

Czytaj też

Szefowa MKiŚ podkreśliła, że inwestycje Gaz-Systemu, takie jak budowa Baltic Pipe, interkonektorów ze Słowacją i Litwą czy rozbudowa Terminalu LNG w Świnoujściu, "zostały ukończone w najlepszym momencie". "Dzięki nim, kiedy inne państwa gorączkowo poszukują alternatywnych źródeł dostaw gazu, my jesteśmy niezależni i bezpieczni energetycznie" – oceniła Anna Moskwa.

Gaz\-System podaje, że jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Źródło:
PAP

Komentarze