Hiszpania: Awaria izolacji przeciwpożarowej w elektrowni jądrowej. Zginął strażak

25 listopada 2021, 01:48
840_472_matched__pztk7r_nuclearreactors4999071920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Jedna osoba zginęła w środę wieczorem wskutek awarii w elektrowni atomowej w katalońskim Asco, w północno-wschodniej Hiszpanii. Trzech innych pracowników tego zakładu zostało rannych.

Według służb medycznych Katalonii osoby, które odniosły obrażenia w efekcie zdarzenia, zostały przewiezione do szpitala w gminie Mora d'Ebre, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ze wstępnego dochodzenia wynika, że bezpośrednią przyczyną awarii było rozszczelnienie się izolacji przeciwpożarowej, z której uwolnił się dwutlenek węgla. Śledczy dodali, że defekt systemu chroniącego przed ogniem doprowadził do wybuchu pożaru.

Ofiarą śmiertelną zdarzenia jest 46-letni strażak, który był zatrudniony na terenie elektrowni.

Trzy osoby, które zostały przetransportowane do szpitala, to według komunikatu służb pracownicy znajdujący się w pobliżu miejsca pojawienia się ognia. Doznali oni niewydolności oddechowej wskutek wdychania dymu.

image

 Reklama

Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że awaria wewnątrz elektrowni atomowej "nie doprowadziła do wzrostu radioaktywności".

Służby ratownicze podały, że w gaszeniu pożaru wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej z prowincji Tarragona. Sprecyzowały, że zdarzenie jest na wstępnym etapie śledztwa traktowane jako wypadek przy pracy.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
rob ercik
piątek, 26 listopada 2021, 15:57

Tok tak, jest to bezpieczne źródło energii ( oczywiście poza rosyjskimi) więc po ca ta panika?

Tweets Energetyka24