Reklama

Elektroenergetyka

Grupa Energa przywraca cześć z zawieszonych usług

Fot. Energa
Fot. Energa

Spółki Grupy Energa przywracają niektóre ze swoich usług, zawieszonych wcześniej ze względu na epidemię koronawirusa. Od końca kwietnia wznowiono ofertowanie klientów biznesowych na rok 2021 i kolejne lata.

Od 4 maja Energa Obrót i Energa Operator wprowadzają zmiany w stacjonarnej obsłudze klientów. To ważna wiadomość dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mają możliwości załatwienia swoich spraw telefonicznie lub przez Internet.

Salony Energi Obrotu

Od 4 maja czynne są wszystkie salony własne Energi Obrotu. Otwarta jest też większość salonów partnerskich spółki. W trosce o zdrowie klientów wprowadzone zostały wszystkie rygory sanitarne ustanowione przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Ministerstwo Zdrowia. Nadal obowiązują limity osób mogących przebywać w placówkach. Pracownicy w maseczkach obsługują klientów w wydzielonych strefach, dodatkowo klienci mogą korzystać z płynu dezynfekującego. We wszystkich placówkach własnych i większości placówek partnerskich obsługę od klientów oddzielają przesłony z pleksiglasu.

Salony własne czynne będą w standardowych godzinach (od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16). Godziny funkcjonowania placówek partnerskich zostały z kolei dopasowane do sytuacji epidemicznej w danych powiatach. Na bieżąco aktualizowane informacje na temat czynnych placówek i godzin ich funkcjonowania zamieszczane są na stronie internetowej energa.pl.

Ze względu na ograniczenie liczby osób, które mogą być na raz obsługiwane w placówkach, czasowo wstrzymana została opcja internetowej rezerwacji wizyt.

Energa Obrót przypomina także, że klienci mogą załatwić sprawy przez stronę internetową spółki lub elektroniczne platformy obsługi klientów. Skorzystać mogą z usług konsultanta internetowego poprzez czat na stronie energa.pl (dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 8-16) lub telefonicznej infolinii pod numerem 555 555 555 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7-16).

Od końca kwietnia Energa Obrót wznowiła ofertowanie klientów biznesowych na rok 2021 i kolejne lata. Spółka podkreśla jednocześnie, że pomimo czasowego zawieszenia kontraktowania w marcu, umowy obowiązujące na 2020 rok były realizowane.

Energa Operator zmniejsza ograniczenia

Zmiany w zasadach obsługi klientów wprowadza także Energa Operator. Od 4 maja spółka instaluje przy wejściach do placówek pojemniki na korespondencję – np. wnioski przyłączeniowe czy reklamacje. Dokumenty do pojemników należy dostarczać w zaklejonych kopertach.

Od końca kwietnia obsługa zgłoszeń o przyłączenie mikroinstalacji, montaże liczników dwukierunkowych lub sprawdzenie instalacji prowadzone są bez ograniczeń.  

Pracownicy Energi Operatora cały czas pracują przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Przed przystąpieniem do montażu licznika telefonicznie kontaktują się z klientem i uzgadniają najbezpieczniejszy dla obu stron sposób realizacji zlecenia. Elektromonterzy wyposażeni będą w środki ochrony osobistej. O ostrożność proszeni są także klienci. Ważne jest nie tylko zachowanie odpowiedniej odległości, ale także np. korzystanie z własnych długopisów przy podpisywaniu dokumentów.

Energa Operator zachęca cały czas do korzystania z elektronicznych kanałów kontaktu. Niezbędne informacje oraz formularze można znaleźć na stronie internetowej spółki. Wznowiona została jednocześnie praca infolinii spółki pod numerem 801404404. Można z niej skorzystać w godz. 8-20. W przypadku awarii przez całą dobę dzwonić można także pod numer pogotowia energetycznego 991.

Komentarze