Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 27 września 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Kowalczyk: tanie ogrzewanie także jest celem programu Czyste Powietrze

Nie tylko oczyszczenie powietrza, ale też tanie ogrzewanie domów - to cele programu „Czyste Powietrze”. Mówił o tym w środę w Ostrowi Mazowieckiej minister środowiska Henryk Kowalczyk.

JSW nawiązuje kontakt z firmą z RPA 

Jastrzębska Spółka Węglowa i należąca do niej spółka JSW Innowacje będą współpracować z południowoafrykańskim koncernem Sasol w transferze technologii umożliwiających produkcję z węgla gazu syntetycznego i innych paliw. Wkrótce spółki mają zawrzeć formalne porozumienie w tej sprawie.

Czy Rosja szykuje Ukrainie kryzys paliwowy?

Zmiany w stosunkach Białorusi z Rosją, powoli otwierają drogę do użycia przez Kreml presji paliwowej na Kijów. Ryzyko wywołania kryzysu paliwowego na Ukrainie przez Moskwę będzie najwyższe latem przyszłego roku – na starcie kampanii wyborczej do parlamentu. Najbardziej narażonym jest segment LPG i w mniejszym stopniu oleju napędowego.  

Toyota pracuje nad pociągiem napędzanym wodorem

Toyota wraz z największym w Japonii przewoźnikiem kolejowym East Japan Railway opracuje napędzany wodorem pociąg - ogłosił w czwartek koncern motoryzacyjny. Firmy postawią też sieć punktów do ładowania wodorem i będą promować pojazdy z ogniwami paliwowymi.

Niemcy zakończyli budowę innowacyjnego magazynu energii w Hamburgu

W Hamburgu dobiega końca budowa innowacyjnej instalacji, magazynującej energię w formie ciepła w specjalnej skale. Według inwestora, technologia ta jest potencjalnym rozwiązaniem problemu magazynowania nadwyżek energii ze źródeł odnawialnych.

PGNIG zwiększa produkcję gazu w Pakistanie

PGNiG zwiększyło do poziomu niemal 1 mln metrów sześciennych dziennie produkcję ze złóż w Pakistanie, jeszcze we wrześniu planowany jest kolejny odwiert - poinformowała spółka. Traktujemy Pakistan jako perspektywiczny rynek - podkreślił prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Prezes HIPH: wyższe ceny energii dla przemysłu stawiają hutnictwo w dramatycznej sytuacji

Rosnące - wyższe niż w innych krajach UE - ceny energii dla przemysłu stawiają polskie hutnictwo w dramatycznej sytuacji; branża podejmie starania o import energii - zapowiedział w czwartek prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej (HIPH) Stefan Dzienniak.

Reklama

Komentarze

    Reklama