Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 26 września 2018 r.

Fot.: twitter/RealDonaldTrump
Fot.: twitter/RealDonaldTrump

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Czy słowa Trumpa w ONZie pomogą w konflikcie Polski z Brukselą? [KOMENTARZ]

Donald Trump w swoim wystąpieniu na corocznym Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych kilkukrotnie wymieniał Polskę jako przykład państwa podejmującego stanowcze reformy w kierunku umacniania niepodległości, bezpieczeństwa i suwerenności. Jak zwykle przy takich okazjach prawa strona sceny politycznej oszalała ze szczęścia, podczas kiedy opozycja zaczęła zwracać uwagę na kontrowersyjne decyzje amerykańskiego prezydenta w ostatnich miesiącach. Czy słowa Donalda Trumpa niosą za sobą realną wagę? Czy są jedynie narzędziem w konflikcie USA-UE? Sprawdźmy.

Pakiet zimowy poprawia klimat do inwestycji w OZE [KOMENTARZ]

Polskie władze przymierzają się właśnie do przeprowadzenia pierwszych dużych aukcji na energię pochodzącą z nowych instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii (OZE) i jednocześnie, bez większego przekonania, popychają naprzód „ostatnie” inwestycje w energetykę węglową. Jest to podejście zgodne z logiką przyjmowanych sukcesywnie, kolejnych regulacji z unijnego pakietu legislacyjnego „Czysta energia dla wszystkich Europejczyków” (tzw. pakietu zimowego). Wynegocjowane już przepisy rozwiewają ostatnie wątpliwości, że przyszłość energetyki w Europie należy do OZE.

Trump krytykuje OPEC, a ropa tanieje

Ropa naftowa tanieje. Prezydent USA Donald Trump powrócił do krytyki OPEC i swoje negatywne opinie na temat działań kartelu wyraził podczas sesji ONZ - podają maklerzy.

Minister Naimski zaprezentował projekt Baltic Pipe w Waszyngtonie

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski podczas wtorkowego wystąpienia na spotkaniu Fundacji Jamestown w Waszyngtonie przedstawił znaczenie planowanego gazociągu “Baltic Pipe" dla potrzeb energetycznych Polski i państw regionu Morza Bałtyckiego.

Tchórzewski: Energa i Enea mogą mieć ponad połowę wkładu na budowę Ostrołęki

Enea i Energa mogą na dziś mieć większy wkład niż 50 proc. w budowę elektrowni w Ostrołęce - powiedział w środę na konferencji "Nafta i Gaz" minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Minister Energii: Nikt nie mówi o podwyżkach cen prądu dla gospodarstw domowych

To, czy spółki energetyczne będą mogły prosić o podwyżki cen energii, podlega dokładnej analizie – powiedział w środę dziennikarzom minister energii Krzysztof Tchórzewski. Zapewnił jednak, że nie ma mowy o podwyżkach cen prądu dla gospodarstw domowych.

Minister Energii: nie ma planów przejęcia Innogy przez PGE

Nie ma planów, by PGE przejmowała innogy Polska - poinformował w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Schetyna: Trudno będzie zatrzymać Nord Stream 2

Mimo bardzo solidarnego stanowiska Europy Środkowej trudno będzie zatrzymać projekt Nord Stream 2 – ocenił w środę przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

PKN Orlen pracuje nad ponownym uruchomieniem rafinerii po awarii

Po wtorkowej awarii w PKN Orlen spowodowanej nieszczelnością na rurociągu sieci parowej zakładu produkcyjnego spółki w Płocku trwają prace związane z bezpiecznym uruchamianiem niektórych instalacji. Proces ten powinien zostać zakończony w tym tygodniu - podał koncern.

Technologia blockchain - możliwości, ryzyka, fakty i mity

Technologia blockchain pozostaje ciągle jedną z najbardziej ekscytujących nowych technologii na świecie, być może dlatego, że ciągle nie została odkryta do końca ze wszystkimi wadami i zaletami. Społeczeństwo, deweloperzy, korporacje, a nawet rządy starają się opracować sposoby wykorzystania tej technologii do procesów, które obsługują na co dzień. W atmosferze podniecenia i optymizmu, główny nurt dyskusji skupia się wokół możliwości jej zastosowania w różnych sektorach gospodarki, przekonując jak prostych i pełnych zaufania rozwiązań możemy się spodziewać.

Prezes URE: możemy być pod silną presją uwolnienia cen energii

Możemy być poddani silnej presji uwolnienia rynku energii i to szybciej, niż nam się to wydaje - uważa prezes URE Maciej Bando. Jak mówił, Polska jest jednym z niewielu państw, które mają administracyjnie regulowane ceny energii dla gospodarstw domowych.

Reklama
Reklama

Komentarze