Strona główna

Ekokem dołączyło do Fortum

Fot. flickr.com
Fot. flickr.com

W 2016 roku Fortum połączyło siły z firmą Ekokem i stało się jednym z największych przedsiębiorstw w krajach nordyckich, działających w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym. W wyniku postępującej integracji obu firm, z dniem 4 kwietnia 2017 roku, marka Ekokem zostanie zastąpiona przez Fortum.

Celem Fortum jest angażowanie klientów i społeczeństwa w budowę czystszego świata, a działalność biznesowa na rzecz środowiska naturalnego odgrywa kluczową rolę w realizacji tej wizji. Firma pracuje nad rozwojem inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań, które zapewnią cyrkulację wartościowych surowców i pozwolą na usuwanie szkodliwych substancji z obiegu materiałów. Fortum chce również wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie do rozwiązywania problemów miast oraz klientów przemysłowych w sposób zrównoważony i przyczyniać się do budowy gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy).

W ramach Grupy Fortum dawny Ekokem będzie stanowił obszar biznesowy Recycling and Waste Solutions. Po zmianie nazwy jednostka będzie prowadziła swoją działalność w dotychczasowym kształcie.

„Wspólnie, jako jedno Fortum, jesteśmy znaczącym graczem w obszarze circular economy. Dzięki kompleksowemu portfolio rozwiązań z zakresu gospodarowania odpadami, recyklingu i inżynierii środowiska, będziemy mogli jeszcze lepiej obsługiwać klientów. Nasze usługi będziemy świadczyć tak skutecznie jak dotychczas” – deklaruje Kalle Saarimaa, VP Recycling and Waste Solutions.

Fortum jest liderem w obszarze czystej energii. Dostarczamy klientom energię elektryczną, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Angażujemy naszych klientów i społeczeństwo w dążeniu do tworzenia czystszego świata. Zatrudniamy około 8 000 profesjonalistów w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji, Polsce i Indiach, a 62% energii elektrycznej wytwarzamy bez emisji CO2. W 2016 roku nasze łączne przychody wyniosły 3,6 mld EUR. Akcje Fortum notowane są na giełdzie NASDAQ w Helsinkach.

Komentarze