Reklama

Elektroenergetyka

EC Stalowa Wola zrywa umowę z Abener Energia

  • Fot. Polska Grupa Zbrojeniowa SA

Elektrociepłownia Stalowa Wola (spółka celowa TAURON Wytwarzanie oraz PGNiG Termika) odstąpiła 29 stycznia 2015 r. od kontraktu z generalnym wykonawcą budowy bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW - firmą Abener Energia.

Abener Energia naruszył harmonogram oraz istotne warunki techniczne kontraktu, które mają wpływ zarówno na bezpieczeństwo i bezawaryjność pracy bloku jak i jego przyszłą efektywność i koszty jego pracy.

W związku z powyższym 29 grudnia 2015 r. EC Stalowa Wola wezwała ostatecznie wykonawcę do należytego wykonania kontraktu pod rygorem odstąpienia od niego. Wykonawca nie usunął wskazanych przez zamawiającego naruszeń w terminie, co w konsekwencji spowodowało podjęcie decyzji zamawiającego o odstąpieniu od kontraktu.

EC Stalowa Wola, zgodnie z warunkami kontraktu, wezwie generalnego wykonawcę do przystąpienia do szczegółowej inwentaryzacji inwestycji. Na jej podstawie, we współpracy z profesjonalnym doradcą zewnętrznym, przygotuje szczegółowy plan zakończenia inwestycji. Następnie EC Stalowa Wola, wspólnie z TAURONEM, PGNiG oraz bankami finansującymi projekt, ustali formułę kontynuacji i zakończenia inwestycji.

Zobacz także: Przetasowania w zarządzie PGE

Zobacz także: Litwa chce zablokować budowę atomu na Białorusi

Reklama

Komentarze

    Reklama