Dwie osoby zginęły w wyniku zawalenia się kopalni w Rosji

29 września 2020, 16:23
kopalnia węgiel unsplash
Fot. Pexels

Dwie osoby zginęły podczas prac rozbiórkowych w zamkniętej na mole kopalni w Komi, gdzie zawaliła się galeria - informuje firma przemysłowa Severstal.

"29 września podczas prac rozbiórkowych na terenie przemysłowym nieczynnej kopalni Ayach-Jaga firmy Workutaugol (spółki-córki Severstal – przyp.red.) galeria zawaliła się. z życiem" - głosi oświadczenie.

Według wstępnej wersji przyczyną zdarzenia jest nieprzestrzeganie przez wykonawcę niezbędnych środków bezpieczeństwa i planu pracy - zauważa Workutaugol.

"Rozpoczęło się dochodzenie" - informuje firma.

Jak poinformowała prokuratura, do zdarzenia doszło podczas prac w konstrukcjach powierzchniowych kopalni. Rozpoczął się audyt mający na celu ocenę zgodności z przepisami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa.

Workutaugol to jedna z największych firm wydobywczych węgla w Rosji, część oddziału górniczego Severstal. Przedsiębiorstwo działa na terenie zagłębia węglowego Peczora. Głównym odbiorcą produktów są Zakłady Metalurgiczne Cherepovets wchodzące w skład Severstal.

Severstal jest jedną z największych na świecie firm hutniczych i wydobywczych z dużymi aktywami w Rosji i niewielką liczbą operacji za granicą. Głównym udziałowcem spółki jest rosyjski oligarcha Aleksiej Mordaszow (77,03% udziałów).

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24