Drastyczne pogorszenie wyników finansowych norweskiego giganta

24 lipca 2020, 15:23
DJI_0038-2
Fot. www.equinor.com

Norweska spółka Equinor poinformowała o gwałtownym spadku zysku operacyjnego w drugim kwartale. Przewyższa on jednak oczekiwania analityków.

Zysk operacyjny Equinora (EBIT) wyniósł w okresie kwiecień - czerwiec zaledwie 0,35 mld USD. W analogicznym czasie ubiegłego roku było to 3,15 mld USD, czyli 89% więcej. Co ciekawe, wyniki spółki mimo to są lepsze od tego, czego spodziewali się analitycy - mówiono tutaj o oczekiwanej stracie w wysokości 0,2 mld USD.

Wszystkie spółki Equinora (E&P Norway, E&P International i E&P USA) zajmujące się poszukiwaniem oraz wydobyciem ropy zanotowały straty. Pozytywny wyjątek w ramach firmy stanowi jej rafineria oraz dział sprzedażowy, które wykazały wzrost zysków. 

„Na nasze wyniki finansowe w drugim kwartale wpłynęły bardzo niskie ceny ropy i gazu, związane z pandemią COVID-19, a także dobre wyniki handlowe” - stwierdził Eldar Saetre, dyrektor generalny Equinora. Zaznaczył on, że firma zmniejszyła zarówno koszty, jak i wydobycie - czekając na czas, w którym ceny będą wyższe.

Equinor spodziewa się, że ceny ropy naftowej w 2020 r. osiągną średnio 41 USD za baryłkę, co oznacza wzrost w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami, które mówiły o 39 USD.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24