Reklama

W porównaniu z większością krajów UE, Polska posiada jedne z najbardziej rozwiniętych sieci ciepłowniczych, co jest korzystne z perspektywy środowiska i efektywności wykorzystania energii pierwotnej. Z drugiej strony, ceny ciepła w relacji do budżetów gospodarstw domowych są wysokie, a systemy ciepłownicze wymagają dalszych modernizacji, na które brakuje środków.

Ciepłownictwo wymaga holistycznego podejścia, długoterminowej wizji i, przede wszystkim, dialogu ze społeczeństwem. Istotne jest opracowanie strategii dla ciepłownictwa, aby sektor ten mógł dalej się rozwijać i pełnić swoją rolę - dostarczać ciepło społeczeństwu. Szczególną uwagę trzeba poświęcić małym systemom ciepłowniczym, ponieważ na nie będzie wywierana największa presja, aby dostosowały się do zmian regulacyjnych i standardów emisji.

Celem organizowanej konferencji jest m.in. przedstawienie długoterminowych wyzwań stojących przed systemami ciepłowniczymi determinujących ich dalsze funkcjonowanie, próba wskazania kierunkowych działań wspierających dalszy rozwój systemów ciepłowniczych, przedstawienie możliwości ograniczenia "niskiej emisji" dzięki wykorzystaniu ciepła systemowego oraz zaprezentowanie dobrych praktyk w walce ze smogiem.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli instytucji, spółek i firm sektora ciepłowniczego, branżowych organizacji, instytutów i mediów, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej oraz inne osoby zainteresowane tematyką ciepłownictwa. Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc. 

Konferencja odbędzie się 29 listopada br. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT) przy ulicy Rektorskiej 4 w Warszawie, w godz. 10.00-14.00. Spotkanie będzie transmitowane online na kanale youtube Forum Energii

Rejestracja jest możliwa za pośrednictwem www.czystecieplo.evenea.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama