Chiny wznawiają import amerykańskiego LPG po 20 miesiącach przerwy

25 marca 2020, 14:50
Chiny_flaga
Fot. Pixabay

Pekin ponownie kupuje od Stanów Zjednoczonych LPG po 20 miesiącach, w czasie których obowiązywały podwyższone cła, które na amerykańskie dobra nałożono w rewanżu za cła przedstawione przez Donalda Trumpa.

Zakup jest częścią porozumienia handlowego USA z Chinami – podaje źródło cytowane przez Reutersa.

Importerzy rzucili się na paliwo, które będzie obłożone jedynie 25% cła dotychczasowego. Pekin z kolei usunął opłaty nałożone wcześniej na prawie 700 różnych dóbr wyprodukowanych w USA. 

Około tuzina firm, w tym China Gas Holdings, przedsiębiorstwo handlujące LPG i dystrybuujące gaz czy Oriental Energy, producent petrochemikaliów z LPG, uzyskały całkowite zniesienie cła – podają źródła.

Z wyjątkami, amerykański LPG podlega jedynie cłu przywozowemu w wysokości 1%, podobnie jak konkurencyjne dostawy z Bliskiego Wschodu.  

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
mc.
środa, 25 marca 2020, 20:23

Mam wrażenie że Chińczycy "po cichu" dogadali się z USA w jeszcze jednej sprawie. Siła Syberii ma niezapowiadaną "przerwę technologiczną", a Chińczycy będą importować amerykańskie LPG. Swego czasu Chińczycy chcieli być właścicielem gazociągu "Siła Syberii" ale Prezydent Putin się na to nie zgodził. Ale ponieważ Rosja nie miała pieniędzy na budowę, pożyczyli od Chińczyków. A teraz gazociąg nie pracuje, a kredyty spłacać trzeba...

Hoost
środa, 25 marca 2020, 16:46

Czyli wszystko wszystkim ale interes się musi kręcić

Tweets Energetyka24