Chiny: odnaleziono ciała 10 górników uwięzionych w kopalni złota

25 stycznia 2021, 11:50
kopalnia węgiel unsplash
Fot. Pexels
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Odnaleziono zwłoki 10 górników z grupy uwięzionych pod ziemią 10 stycznia w wyniku wybuchu w kopalni złota w chińskiej prowincji Szantung; trwają poszukiwania jeszcze jednej osoby – poinformowały w poniedziałek miejscowe władze. 11 górników udało się już uratować.

"Nie przestaniemy szukać zaginionego górnika" – oświadczył mer miasta Yantai Chen Fei, cytowany przez oficjalną chińską agencję prasową Xinhua. W akcji ratunkowej uczestniczy ponad 600 osób.

W chwili wybuchu na głębokości około 600 metrów pracowało 22 górników. Ratownikom udało się nawiązać kontakt z 11 z nich, a w niedzielę skutecznie wyciągnięto ich na powierzchnię.

Chen podkreślił, że uratowani górnicy otrzymują obecnie pomoc medyczną. Prowadzone są również testy DNA, które mają potwierdzić tożsamość ofiar. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku trwa – podała Xinhua.

Chińskie kopalnie należą do najniebezpieczniejszych na świecie, ale w ostatnich latach odnotowano spadek liczby wypadków i ofiar śmiertelnych. W 2020 roku w Chinach doszło do 573 wypadków związanych z górnictwem – wynika z danych Państwowego Urzędu Bezpieczeństwa Kopalni.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24