Reklama

Wiadomości

XI Kongres Polska Chemia ruszy 6 czerwca w Warszawie. Jaka przyszłość czeka ten sektor w UE?

banner z informacjami o kongresie: XI Kongres Polska Chemia 6-7 czerwca 2024 Airport Hotel Okęcie Warszawa
Autor. Kongres Polska Chemia

XI Kongres Polska Chemia – już 6-7 czerwca w Warszawie porozmawiamy o przyszłości chemii w nowym europejskim krajobrazie przemysłowym 

Już 6-7 czerwca 2024 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbędzie się organizowany przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego – XI Kongres Polska Chemia. Wydarzenie zgromadzi czołowych przedstawicieli sektora chemicznego, naukowców, przedsiębiorców oraz decydentów politycznych, aby omówić przyszłość przemysłu chemicznego w kontekście nowych wyzwań i możliwości, które niesie ze sobą dynamicznie zmieniający się europejski i globalny krajobraz przemysłowy. 

Tegoroczna edycja Kongresu to podobnie jak w ubiegłym roku – dwie sceny. Tym razem będzie to tzw. duża scena, na której zaplanowano 10 paneli dyskusyjnych oraz scena expo, gdzie równolegle będą odbywać się prelekcje, prezentacje oraz rozmowy eksperckie w formacie 1x1 lub 2x1. Druga scena będzie otwarta na rozbudowaną strefę expo, gdzie wystawcy będą mieli możliwość prezentacji swoich najnowszych produktów i technologii. 

Reklama

XI edycja Kongresu będzie skupiona wokół pięciu obszarów tematycznych: 

  • „New Deal" dla Europy – jak nowa kadencja władz UE wpłynie na kształt i przyszłość branży chemicznej? 
  • Transformacje, regulacje – czy jest jeszcze miejsce na biznes chemiczny? 
  • Energia dla chemii, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne strategicznego sektora gospodarki? 
  • Inwestycje 360° – zrównoważoność, ludzie, innowacje. 
  • ChemAI – czy przemysł chemiczny może stać się pionierem wykorzystania sztucznej inteligencji na tle innych branż? 

Jedną z nowości tej edycji jest wprowadzenie aplikacji kongresowej, która umożliwi uczestnikom łatwiejsze zarządzanie swoim czasem, dostęp do informacji o panelach oraz interakcję z innymi uczestnikami i prelegentami. Aplikacja ta ma na celu zwiększenie szans na skuteczny networking oraz ułatwienie nawigacji po bogatym programie wydarzenia.  

Jednym z głównych punktów programu będzie kolacja networkingowa, która odbędzie się między pierwszym a drugim dniem Kongresu. Będzie to wyjątkowa okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych w nieformalnej, a zarazem klimatycznej atmosferze przy widokach panoramy Warszawy. Spotkanie wieczorne również odbędzie się w przestrzeniach Airport Hotel Okęcie. 

Reklama

W gronie Partnerów Kongresu znajdują się m.in. główni producenci chemiczni jak ORLEN, BASF, ANWIL, CIECH (od czerwca jako Qemetica), Rafineria Gdańska, PCC Rokita i ORLEN Południe, a także firmy z sektora technologicznego, inżynieryjnego i współpracujące z branżą: ABB, Arcadis, Atos, Axpo, DB Energy, PERN, Amargo, Coat IT, Honeywell, Inno Energy, FLUOR, SPETECH, Tapflo. Wśród Partnerów są również renomowane firmy doradcze i konsultingowe, w tym Accenture, Bain & Company oraz Go&Management, a także prestiżowe kancelarie prawne, takie jak Kancelaria Dentons, Kancelaria Wardyński oraz Kancelaria Sołtysiński Kawęcki & Szlęzak. Lista Partnerów stale rośnie. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału przedstawicieli administracji krajowej i europejskiej, przedsiębiorców branży chemicznej i pokrewnych, a także inwestorów oraz naukowców z Polski i zagranicy, którzy szukają możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych i chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w przemyśle. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne całego wydarzenia z języka polskiego na angielski. 

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące rejestracji i pełny program Kongresu, znajdują się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama