Reklama

Wiadomości

List intencyjny Azotów z Orlenem ws. polimerów. Spółki ponownie się dogadały

Fot.:Grupa Azoty
Fot.:Grupa Azoty

Grupa Azoty, działając w imieniu własnym oraz Grupy Azoty Puławy i Grupy Azoty Police, podpisała w czwartek z Orlenem aneks wydłużający do końca roku obowiązywanie listu intencyjnego sygnowanego we wrześniu w sprawie transakcji w obszarze polimerów – podała w komunikacie Grupa Azoty.

Informując o podpisaniu aneksu do wcześniejszego listu intencyjnego pomiędzy podmiotami Grupy Azoty a Orlenem, chemiczna spółka zaznaczyła, że zawarte obecnie uzgodnienie dotyczy wydłużenia okresu obowiązywania listu z 12 września 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. Zapewniono jednocześnie, że pozostałe zapisy listu intencyjnego nie uległy zmianie.

We wrześniu informowano, że dokument zawarto na okres dwóch miesięcy z możliwością przedłużenia. Jak podawano, zgodnie z podpisanym listem, analizowane będą opcje strategiczne „celem podjęcia decyzji dotyczących zawarcia potencjalnych transakcji w obszarze polimerów, w tym ze szczególnym uwzględnieniem spółki Grupa Azoty Polyolefins”.

Reklama

Jednocześnie chemiczna spółka zapowiadała, że analizy będą dotyczyć również działalności związanej z produkcją i sprzedażą kaprolaktamu i poliamidu 6, a także portu morskiego w Gdańsku, należącego do spółki Grupa Azoty Fosfory.

Grupa Azoty podkreślała też, że podpisanie listu intencyjnego to jedno z działań jej zarządu w ramach projektu Strategiczny Przegląd Biznesów. Zwracano jednocześnie uwagę, że list intencyjny swoim zakresem nie obejmuje obszaru nawozowego, który stanowi core biznes Grupy Azoty.

Grupa Azoty to największy producent na krajowym rynku nawozowym i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycję na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

Reklama

Grupa Orlen to z kolei multienergetyczny koncern posiadający rafinerie w Polsce, Czechach i na Litwie, a także sieć stacji paliw, w tym również w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Austrii. Grupa rozwija również segment wydobywczy ropy naftowej i gazu ziemnego, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii. Planuje też rozwój energetyki jądrowej opartej na małych reaktorach jądrowych SMR.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama